Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Rewitalizacja Kartuz wsparta 9-milionowym dofinansowaniem z UE

Kolejne legnickie inwestycje – budowa bulwaru nad Kaczawą i przebudowa ul. Wrocławskiej od placu Sybiraków do ul. Nadbrzeżnej otrzymały dofinansowanie unijne, łącznie ok. 2,2 mln zł.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Dotację przyznał Zarząd Województwa Dolnośląskiego. W sumie na inwestycje realizowane w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji w latach 2015–2020 na Kartuzach miasto zdobyło już blisko 9 mln zł.

Prace na ul. Wrocławskiej zakończyły się wiosną tego roku. Inwestycja kosztowała ok. 4 mln zł. Zarząd Województwa przyznał najpierw 553 tys. zł, teraz kolejne ok. 1 mln 280 tys. zł refundacji, czyli w sumie 1 mln 820 tys. zł.

Na budowę bulwaru i przebudowę ul. Nadbrzeżnej otrzymaliśmy dofinansowanie unijne w wysokości ok. 880 tys. zł. Koszt tej inwestycji to ok. 3 mln 49 tys. zł. Prace mają zakończyć się wiosną przyszłego roku.

Na początku tego miesiąca otrzymaliśmy kolejne dofinansowanie w wysokości 1,4 mln zł na powstające przy ul. Kościelnej 3 - Centrum Integracji Społecznej. Koszt tej inwestycji, która zakończy się w przyszłym roku, to ok. 5,7 mln zł. W sumie miasto zdobyło na nią, wraz dofinansowaniem z budżetu państwa (328 tys. zł), prawie 3 mln 862 tys. zł.

Wcześniej na renowację kamienic przy ul. Kościelnej 2 oraz Kamiennej 2a, 4, 5 i 6 zdobyliśmy 2,3 mln zł, czyli ponad 50 procent wartości inwestycji. Kamienice te są już odrestaurowane.

W ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2015–2020 przyjętych zostało o 12 projektów dotyczących Kartuz. Oprócz wymienionych wyżej przedsięwzięć, zrealizowano także w minionym roku budowę kompleksu rekreacyjno–sportowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 1.

W tym rejonie miasta planujemy też kolejną inwestycję, czyli przebudowę ul. Limanowskiego z parkingiem przy kościele św. Jacka – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. – Złożyliśmy już wniosek do wojewody dolnośląskiego o dofinansowanie zadania w ramach narodowego programu budowy dróg gminnych i powiatowych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.