Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FOTO) Świat pod Kyczerą urzekł legniczan

W poniedziałek świat przyjechał do Legnicy. Barwny, roztańczony, rozśpiewany, uśmiechnięty. Świat różnych kultur, egzotyczny i swojski, świat tolerancji.

© Materiały prasowe / UM Legnica

W barwnym korowodzie przez Rynek przeszli - a raczej przetańczyli - artyści z wielu zakątków Europy, uczestniczący w XXII Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Świat pod Kyczerą”. Mimo upalnego popołudnia ich występy podziwiały tłumy legniczan.

Ależ oni kipią energią – cieszyła się legniczanka Grażyna Iwańska. – Tylko na Kyczerze mogę zobaczyć taki folklor. I zawsze, gdy kończą się ich występy, jest mi smutno. Czekam na kolejny festiwal.

Tradycją już jest, że na ten festiwal „świat” przyjeżdża do naszego miasta – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski. – Dzięki temu poznajemy różne kultury, tradycje, ludzi z różnych krajów. Goście, dzięki państwu, czują się u nas bardzo dobrze, dostarczamy im wspaniałych przeżyć. Wielu z nich w Legnicy poznaje Europę. Legniczanie witają artystów z ogromną serdecznością i gorąco oklaskują. Dzięki festiwalowi wyruszają w darmową podróż przez kulturę bliskich i bardzo odległych narodów. Nie wyobrażam sobie Legnicy bez Kyczery – dodał.

W tegorocznej edycji festiwalu zobaczyliśmy i jeszcze zobaczymy zespoły z Indii, Serbii, Hiszpanii, Czech, Rumunii, Litwy, Słowacji, Ukrainy, Mołdawii, Serbii, będą Baskowie z Hiszpanii, Słowacy, Albańczycy i Polacy - w sumie ponad 200 artystów, aż 17 festiwalowych dni, 16 dużych scen na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu, ponad 20 koncertów oraz korowody, animacje uliczne, warsztaty artystyczne, spotkania integracyjne. Świat pod Kyczerą ponownie zawita do Legnicy 8 lipca.

Zobacz zdjęcia

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.