Logo Legnica24h.pl
Reklama
allatonce.pl - sklep internetowy

Ulica Wrocławska wróciła do świetności

Dobiegła końca przebudowa ul. Wrocławskiej od skrzyżowania z ul. Nadbrzeżną do placu Sybiraków. Powrócił klimat starej Legnicy, w nowoczesnej aranżacji.

© UM Legnica /materia?? prasowy

Przebudowa ulicy odbywała się w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Zakaczawia. Zakres robót obejmował m.in.: przebudowę jezdni i chodników z budową zatok postojowych na ul. Wrocławskiej, części Daszyńskiego i Rzemieślniczej. 

- Większość jezdni wyłożona jest starą kostką brukową z tej ulicy, co podkreśla jej klimat – mówi Grażyna Litwin, dyrektor wydziału inwestycji miejskich Urzędu Miasta. – Także na chodnikach, tam gdzie to było możliwe, ułożono stare płyty. Zachowany został też duży fragment historycznych torów tramwajowych, tzw. mijanka. Jeździły po nich wozy linii nr 2, o czym informuje stylizowana tablica. 

Zanim robotnicy ułożyli na nowo jezdnię i chodniki, musieli zbudować kanalizację deszczową, której nie było, fragmenty kanalizacji sanitarnej, usunąć liczne kolizje między sieciami. Te ostatnie prace spowodowały, że termin zakończenia inwestycji nieco się wydłużył. 

Na zrewitalizowanej ulicy powstało ponad 80 nowych miejsc postojowych w zatokach. Zainstalowano stylizowane, energooszczędne latarnie. Powstały pasy zieleni, ustawiono donice z kwiatami i drzewami.

- Z powodu dużego zagęszczenia sieci podziemnych nie można tutaj zasadzić drzew – wyjaśnia dyrektor Litwin. – Ich korzenie mogłyby wrosnąć głęboko i je uszkodzić. Dlatego drzewa są w koszach.       

Niestety, zanim jeszcze dokonano odbiorów końcowych, kradzione były sadzonki z zieleńców i to wiele razy. Miejmy nadzieję, że do takich sytuacji już nie dojdzie. Ale warto przypomnieć, że teren ten jest monitorowany przez kamery. 

Na ulicy jest też wiele koszy na śmieci, do których można wrzucać psie odchody. Bo na tak pięknie odnowionej ulicy nie wypada, by te „pamiątki” ją szpeciły. Ograniczenie prędkości wynosi tutaj do 30 km/h. 

Ulica Wrocławska jest kolejny obszarem, który odzyskał dawny blask. Koszt tej inwestycji wyniósł około 4 mln zł. Prace wykonało konsorcjum firm z liderem Przedsiębiorstwem Drogowo–Inżynieryjnym Stop - zwycięzcą przetargu. 

Przypomnijmy, że wcześniej w tym rejonie powstał plac Sybiraków z pomnikiem Zesłańcom Sybiru, przebudowane zostały także ulice w sąsiedztwie. O innych inwestycjach w tej części miasta w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji napiszemy wkrótce. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.