Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Dzieci wracają do przedszkoli i żłobków. Na razie nieśmiało

W poniedziałek po długiej przerwie do przedszkoli i żłobków powrócili najmłodsi legniczanie. Było ich zdecydowanie mniej, niż jeszcze kilka dni wcześniej deklarowali rodzice.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Jesteśmy przygotowani pod każdym względem do bezpiecznego i dobrze zorganizowanego powrotu dzieci do placówek opiekuńczo-wychowawczych – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. – Jednak najważniejsze są tu decyzje podejmowane przez rodziców lub opiekunów. Być może w ciągu najbliższych dni, gdy rodzice upewnią się, że ich dzieci mają stworzone bardzo dobre warunki, frekwencja zdecydowanie wzrośnie. Wszyscy chyba potrzebują nieco więcej czasu. Dziękuję pracownikom przedszkoli i żłobków za bardzo staranne przygotowanie placówek pod względem bezpieczeństwa i wdrożenie wszystkich wymaganych procedur.

Miasto dysponujące 17 przedszkolami publicznymi, wyznaczyło do podjęcia zajęć opiekuńczych dziesięć przedszkoli: nr 3, 4, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 16 i 18. Konsultacje dyrektorów placówek z rodzicami wskazywały na 16-procentowe zainteresowanie, które szybko zmalało do 10,3 proc. To oznacza 223 podopiecznych, nad którymi pieczę miało sprawować 115 nauczycieli i 117 osób personelu pomocniczego. W poniedziałkowy poranek do dziesięciu oczekujących placówek rodzice przyprowadzili 98 dzieci, co stanowi niecałe 5 proc. ilości deklarowanych wcześniej.

Nieco lepsza była poniedziałkowa frekwencja dzieci w wieku do lat trzech w pięciu publicznych żłobkach. Opieką może być w nich objętych 114 dzieci. Spośród zadeklarowanych w piątek przez rodziców 76 pociech, do żłobków przyprowadzono 59 dzieci.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.