Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legnica przygotowuje się do otwarcia żłobków i przedszkoli

Jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, biorąc pod uwagę opinie dyrektorów, ponowne otwarcie żłobków i przedszkoli planujemy na 18 maja – mówi prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski

© materiał prasowy UM Legnica

Dołożymy wszelkich starań, by było to jak najbardziej bezpieczne – zaznacza prezydent Krzakowski.

Rozpoczęły się już prace nad przygotowaniem pomieszczeń w tych placówkach oraz zapewnieniem środków ochrony osobistej pracownikom. W najbliższych dniach zostaną ostatecznie przyjęte procedury i regulaminy, dotyczące funkcjonowania żłobków i przedszkoli, wymagane znowelizowanymi przepisami prawa oświatowego. Aby przygotować cały system opieki nad najmłodszymi, potrzebny jest czas. Warto przypomnieć, że rodzice dzieci mogą w dalszym ciągu korzystać z zasiłku opiekuńczego.

"Przede wszystkim musimy mieć pewność, że sytuacja zdrowotna na naszym terenie jest stabilna" - podkreśla prezydent Tadeusz Krzakowski. "W tej sprawie zasięgniemy opinii właściwych instytucji. Musimy bowiem podjąć konkretne działania, których celem jest ochrona zdrowia i życia mieszkańców naszego miasta. Na bieżąco będziemy śledzić informacje, dotyczące sytuacji epidemicznej w Legnicy i subregionie, by ewentualnie weryfikować termin otwarcia placówek. Naszym marzeniem jest powrót do normalności" - dodaje.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.