Logo Legnica24h.pl
Reklama

Dozór policyjny za kradzieże i posiadanie środków odurzających

Sprawca działał głównie na terenie Legnicy. Łączne straty pokrzywdzonych w tej sprawie szacuje się na kilka tysięcy złotych. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie ilustracyjne © KMP Legnica

Podczas zatrzymania 33-latek zmuszał policjantów do zaniechania czynności służbowych poprzez popychanie i uderzanie pięściami. W trakcie przeszukania mężczyzny i jego miejsca zamieszkania ujawniono kilka działek marihuany i dziewiętnaście tabletek ecstasy.

Kiedy kryminalni chcieli dokonać jego przeszukania oraz pomieszczeń w mieszkaniu, mężczyzna zaczął agresywnie się zachowywać, zmuszał ich do zaniechania prawnych czynności służbowych. Kierował do policjantów groźby uszkodzenia ciała, szarpał, popychał, znieważał oraz zadawał uderzenia z pięści. Kiedy policjantom udało się obezwładnić i zatrzymać napastnika okazało się, że posiada on przy sobie środki odurzające w postaci marihuany oraz dziewiętnastu tabletek ecstasy. Łupem mężczyzny padły m.in. wzmacniacz estradowy, dowód osobisty, prawo jazdy, karty płatnicze, rękawiczki turystyczne, koszulki, rękawica bokserska, saszetka. Łączne straty osób pokrzywdzonych w tej sprawie szacuje się na kilka tysięcy złotych – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert.

Zatrzymany usłyszał kilka zarzutów, za które odpowie przed sądem. Prokurator zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwa grozi mieszkańcowi Legnicy kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.