Logo Legnica24h.pl
Reklama

Nielegalnie pobierał prąd

Policja zatrzymała mężczyznę, który w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Prochowic pobierał energię elektryczną poprzez nielegalne podłączenie do sieci elektrycznej.

Zdjęcie ilustracyjne © KPP Jawor

Funkcjonariusze z KMP w Legnicy zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Prochowic nielegalnie pobierał energię elektryczną.

Dzielnicowy i Policjanci z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przeprowadzili kontrolę jednego z budynków mieszkalnych na terenie Prochowic. W toku wykonanych oględzin policjanci ujawnili prowizoryczną instalację zainstalowaną do jednego z domów, gdzie był pominięty układ pomiarowy. Instalacja była prowizoryczna i groziła zwarciem. Na miejsce funkcjonariusze wezwali pracowników Zakładu Energetycznego, którzy zdemontowali i zaplombowali nielegalne przyłącze – inbformuje st. sierż. Anna Tersa.

Policja będzie wyjaśniać, jak długo dochodziło do kradzieży prądu oraz jaka jest wartość straty zakładu energetycznego. Za kradzież energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość w tym przypadku może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.