Logo Legnica24h.pl
Reklama

Bajki, filmy, liryka. Czyli koncert w wykonaniu Magdaleny Marchewki

Koncert miał miejsce na placu obok Katedry. Nie zabrakło publiczności.

© Kornelia Szymańska

Magdalena Marchewka to artystka z Opery Wrocławskiej, jest Prezesem Fundacji Promocji i Rozwoju Sztuki „Soprano”. Na swoim koncie ma występy wielu ról m.in. na scenie Opery Krakowskiej, Teatru Muzycznego w Łodzi i Teatru Movimento w Czechowicach. Sopranistka jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej w Legnicy, Akademii Muzycznej w Łodzi oraz studiów wokalno-aktorskich w Akademii Muzycznej w Krakowie. Pani Magdalenie Marchewce na fortepianie akompaniował Paweł Wrzecionowski. Jest on absolwentem legnickiej Szkoły Muzycznej.

Tego wieczoru na placu można było usłyszeć utwory z filmu „Mała Moskwa”, jednego z najważniejszych dla legniczan filmu. Słuchaczami byli nie tylko Ci, który siedzieli w zasięgu wzroku artystów, ale także Ci po niemalże drugiej stronie rynku. Publiką stawały się również te osoby, które nie planowały zostawać dłużej na świeżym powietrzu. Swoje zdania zmieniali po usłyszeniu niesamowitego głosu wokalistki. Po każdym zagranym utworze para dostawała gromkie brawa.

Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.