Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Ile czasu trwa wzięcie kredytu?

Nie licz na to, że w odpowiedzi na pytanie postawione w tytule artykułu usłyszysz coś innego niż „to zależy”.

© Materiały prasowe

Oczywiście, że nie da się udzielić jednoznacznej informacji, ponieważ kredyty różnią się podobnie jak procedury banków oraz indywidualne przesłanki. Jednak faktem jest, że można wskazać pewne ramy czasowe, które ułatwiają podjęcie decyzji o wzięciu kredytu.

Kredyt gotówkowy

Szybkie kredyty gotówkowe na dowolny cel są najprostszą formą kredytów. Coraz częściej bierzemy je przez Internet, w aplikacji mobilnej, bez wychodzenia z domu oczekując na przelew środków. Im niższa kwota, tym mniejsze wymagania względem klienta i rosnące szanse na otrzymanie zastrzyku gotówki. Zobacz kredyty online na ekredyt24.com.pl, czyli stronie, która gromadzi informacje na temat ofert poszczególnych banków działających w Polsce.

Przy podejmowaniu decyzji warto wziąć pod uwagę wysokość kredytu, czas spłaty, liczbę rat i ich wysokość. Odsetki wynikające z oprocentowania nie są jedynymi opłatami – banki doliczają prowizje i inne koszty, które warto poznać i skalkulować, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Ciebie interesuje przede wszystkim odpowiedź na pytanie, ile czasu trwa wzięcie kredytu gotówkowego. Na szczęście niewiele. Wystarczy wypełnić wniosek i dostarczyć niezbędne dokumenty – na przykład zaświadczenie o otrzymywaniu stałych dochodów (pensji, emerytury itd.). Pieniądze w oddziale są wydawane często od ręki, a na przelewy trzeba czekać do jednego dnia roboczego. Krótko mówiąc, procedura jest błyskawiczna i nie zajmuje więcej niż kilka dni, a Ty nie musisz długo czekać na otrzymanie pieniędzy.

Kredyt samochodowy

W przypadku kredytów samochodowych czas oczekiwania na dopełnienie formalności nieco się wydłuża. Przede wszystkim trzeba działać na linii sprzedawca – bank – urząd, dlatego przygotuj się na nieco więcej wizyt i „załatwiania”. Wiele zależy od Twojej zdolności kredytowej, a także tempa gromadzenia wszystkich niezbędnych dokumentów. Przyjmuje się, że formalności można spiąć nawet w 2 dni, ale to raczej wyjątek potwierdzający regułę.

Zawczasu dowiedz się, czego dokładnie oczekuje od Ciebie konkretny bank, jakie są godziny pracy urzędu (wydziału komunikacji). Poczytaj więcej w Internecie, zasięgnij rady u osób, którym udało się szybko i skutecznie uzyskać kredyt na samochód. Jeśli już o tym mowa, rozważ, czy ta forma sfinansowania marzeń o nowym aucie jest najlepsza. Choć raty kredytu gotówkowego będą droższe, możliwość wydania gotówki nie tylko na samochód, ale również inne cele jest kusząca dla niejednego kierowcy.

Kredyt hipoteczny

Kto przebrnął przez procedury związane z kredytem hipotecznym, potwierdzi, że nie da się jednoznacznie stwierdzić, ile to wszystko potrwa. Po pierwsze trzeba w ogóle wybrać nieruchomość, którą chce się zakupić z pomocą banku. Po drugie konieczna jest selekcja instytucji, która udzieli nam kredytu hipotecznego na korzystnych warunkach. Na tym etapie warto skontaktować się z doradcą kredytowym, który ma szeroką wiedzę branżową i nierzadko posiada specjalne oferty oraz zniżki dla swoich klientów.

Warto również odwiedzić ranking kredytów hipotecznych ekredyt24.com.pl, w którym znajdują się informacje na temat aktualnego oprocentowania i kosztów w różnych bankach. Po wyborze banku należy się udać na wstępne spotkanie. Na pewno w tydzień nie załatwi się wszelkich formalności. Trzeba dostarczyć szereg dokumentów, a nie wszystkie są wystawianie od ręki. Banki również zwlekają z ostateczną decyzją o zdolności kredytowej. Od momentu podjęcia decyzji o kredycie do jego otrzymania może minąć wiele tygodni. Przygotuj się na co najmniej 1–2 miesiące załatwiania formalności, odwiedzin w urzędach i wzmożonych kontaktów z pracownikami banku.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Marek
Marek9 stycznia o 13:06
Skorzystałem z zestawienia pod adresem https://procredito.pl/kredyty/kredyt-gotowkowy i też jestem zadowolony. Na pewno lepsze to niż korzystanie z oferty pośredników.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.