Logo Legnica24h.pl
Reklama

ZUS doradza przedsiębiorcom

Przedsiębiorcy i osoby prowadzące małe firmy, którzy mają wątpliwości, jak płacić składki do ZUS w nowym roku lub chciałyby wiedzieć, czy nie mają zaległości płatniczych, już od 1 lutego mogą korzystać z bezpłatnych usług doradców.

© ZUS

W legnickim oddziale ZUS jest 19 takich konsultantów. Doradcy odpowiadają na pytania, które dotyczą rejestracji działalności gospodarczej, zasad zgłaszania do ubezpieczeń, wysokości składek oraz zasad wypełniania i korygowania dokumentów. Konsultanci , zakładają także od ręki indywidualne konta elektroniczne, dzięki którym przedsiębiorcy mogą się komunikować i rozliczać z ZUS online. W lutym ZUS rozpoczyna wysyłanie informacji do płatników składek o rozliczeniu wpłat dokonanych od stycznia 2018 r. oraz saldzie na koncie płatnika. Konsultant wspiera klientów w ewentualnym wyjaśnianiu informacji zawartych w zawiadomieniu. 

- Doradcami zostali najlepsi z naszych konsultantów, którzy przeszli specjalistyczne szkolenie i zdali egzamin – mówi Iwona Kowalska, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

-To daje gwarancję, że każdy z naszych płatników dostanie nie tylko wyczerpującą odpowiedź na swoje pytania, ale otrzyma także pomoc w wypełnieniu dokumentów, założeniu indywidualnego konta na naszym portalu oraz pozna zasady rozliczania się z nami za pomocą programu Płatnik – zapewnia rzeczniczka.

Z usług doradcy można skorzystać w każdej placówce ZUS. Na ekranie biletomatu w sali obsługi klienta wybieramy „Składki/Ubezpieczenia”, a następnie „Doradca płatnika”.

Wizytę w ZUS i konsultacje można też zarezerwować przez internet, jeśli posiada się konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Nie trzeba wtedy czekać w sali obsługi na swoją kolejność.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Czy Miedź Legnica wywalczy awans do Ekstraklasy?
Tak (87%)
Nie (13%)
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.