Logo Legnica24h.pl
Reklama

Z Napoleonem po Legnicy

Dzisiejszego dnia mieszkańcy Legnicy mieli okazję poznać swoje miasto pod względem wizyty Napoleona w Legnicy, w cyklu spacerów miejskich „Magiczna Legnica dla Niepodległej” .

© Kornelia Szymańska

Zwiedzanie miasta odbywało się z przewodnikiem, Rogerem Piaskowskim. Zabrał on Legniczan w jedną z dwóch wizyt cesarza w Legnicy. Wejście Napoleona Bonaparte  do Legnicy  poprzedziła zwycięska potyczka, którą z pruską jazdą stoczyli polscy szwoleżerowie pod wodzą Dezyderego Chłapowskiego. Ponieważ wielu zamożnych legniczan oraz urzędy rejencji, poczty, policji na czele z burmistrzem Podorffem opuściło miasto, Cesarza powitał Johann Werdermann. Znakomity naukowiec, profesor Akademii Rycerskiej, licząc na ocalenie grodu, odwołał się do wspaniałomyślności Napoleona, który życzliwie odniósł się do jego prośby. Przez cały czas zwiedzającym towarzyszył sam Napoleon.  

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.