Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

XXIV Spotkanie Młodych dobiegło końca

Niedziela była ostatnim dniem wydarzenia, w którym wzięło udział kilkuset młodych ludzi z Diecezji Legnickiej, a zakończyło się tradycyjnie wieczornym nabożeństwem.

Fot. Jan Krótki © Jan Krótki

XVIII-wieczna Bazylika św. Jadwigi, piękne rzeźby, obrazy, malowidła na sklepieniu. Świątynia, która oglądała pokolenia wiernych, od kilku lat jest świadkiem wzruszeń, uśmiechów, refleksji, radości, które przeżywają młodzi ludzie Diecezji Legnickiej. Jest również świadkiem przemian ludzkich serc, które niekiedy do Legnickiego Pola przyjeżdżają zatwardziałe, poszukujące, pragnące lub sceptyczne. Mury budowli od kilku lat gromadzą dowody prawdziwej działalności Boga, który w XXI wieku nadal chce przemawiać i dotrzeć do człowieka.

- „Nie raz byłam blisko Boga. Próbowałam odnaleźć szczęście w różnych rzeczach, grzeszyłam, błądziłam, unieszczęśliwiałam się. Przed kilku laty trafiłam na SM i tutaj Go usłyszałam i postanowiłam Mu się powierzyć. Dziś czuję się spokojna i szczęśliwa”- mówiła Julia, uczestniczka Spotkania Młodych.

Takich historii i świadectw autentycznych przemian w Legnickim Polu znaleźć można wiele. Podczas wydarzenia proponuje się młodym ludziom solidną formację, nastawioną na budowanie relacji z Bogiem z jednej strony poprzez modlitwę, a z drugiej poprzez zabawę i budowanie więzi z innymi uczestnikami. Młodzi ludzie mają cały czas dostęp do sakramentu spowiedzi czy adoracji Najświętszego Sakramentu, mogą wsłuchiwać się w słowa zaproszonych na SM prelegentów, którzy wygłaszają konferencję. W niedzielę do młodych przemówił Paweł Cwynar- człowiek, który od 15 roku życia prowadził żywot przestępcy, ale na swojej drodze spotkał Boga, porzucił dotychczasowe życie i dziś odważnie daje świadectwo przemiany.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.