Logo Legnica24h.pl
Reklama

Współpraca samorządów z KGHM Polska Miedź

W lubińskiej siedzibie KGHM Polskiej Miedzi kilkudziesięciu włodarzy samorządów regionu i władze koncernu podpisały w czwartek deklarację współpracy. Legnicę reprezentował prezydent Tadeusz Krzakowski.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Miasta, gminy, powiaty i zarząd KGHM Polska Miedź potwierdziły wolę wspólnego finansowania w 2020 roku pakietu przedsięwzięć wspierających rodziny. Będą to m.in. projekty diagnostyczne, profilaktyki zdrowotnej i edukacyjne, skierowane do młodzieży, rodziców i środowisk oświatowych Zagłębia Miedziowego.

To kolejny krok w kierunku konsolidacji i budowania potencjału gospodarczo-społecznego w Zagłębiu Miedziowym – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski. – Przed dwoma dniami 31 samorządowców naszego subregionu podpisało w Legnicy deklarację współpracy w pozyskiwaniu funduszy unijnych na lata 2021-2027, powołując formułę Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Dziś, wraz z prezesem KGHM Marcinem Chludzińskim, zadeklarowaliśmy wolę wspierania rodzin. Tylko wspólne, samorządowe i biznesowe działania mogą zagwarantować dzisiejszą siłę Zagłębia Miedziowego i troskę o jego rozwój w interesie wszystkich mieszkańców – podkreślił prezydent.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.