Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Trwa budowa Legnickiego Parku Wodnego. Zobacz, co już zrobiono

Chcemy, aby to kultowe dla wielu legniczan miejsce jak najszybciej przywrócić mieszkańcom - powiedział w środę prezydent Tadeusz Krzakowski podczas konferencji prasowej na placu budowy Parku Wodnego AquaFan.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Obecnie przy ul. Stromej trwają prace rozbiórkowe, likwidowane są dawne niecki basenowe i zabudowania, które nie mają walorów zabytkowych.

W lutym rozpoczniemy budowę szatni w stanie surowym. Następny etap to przebudowa niecek basenowych i całej związanej z tym infrastruktury technicznej – powiedział Piotr Królikiewicz, dyrektor do spraw inwestycji firmy Moris Polska, wykonawcy projektu.

Podziękował miastu za dobrze przygotowany teren budowy oraz odpowiednie dla sprzętu drogi dojazdowe.

Naszą ideą jest stworzenie dużego kompleksu wypoczynkowo-sportowego, edukacyjnego i rekreacyjnego w parku i jego sąsiedztwie. Mamy już nowoczesny stadion i boiska lekkoatletyczne, przebudowujemy Teatr Letni i fontanny w części francuskiej, a niedługo rozpoczniemy rewitalizację palmiarni. Jego ważnym elementem będzie AquaFun – dodał prezydent.

W marcu zakończą się prace związane z poprawkami, wprowadzanymi do projektu, aby cały kompleks był bardziej funkcjonalny, nowocześniejszy i bezpieczny. Główny projektant Włodzimierz Banaś podkreślił, że Letni Park Wodny będzie mógł jednorazowo przyjąć od 3 do 5 tysięcy wypoczywających.

Prezydent stwierdził, że na tym terenie istnieją dalsze możliwości inwestowania, np. w zimowe lodowisko oraz obiekt kubaturowy. Ale to jest kwestia przyszłości. Teraz priorytetem jest to, aby prace nad całym kompleksem zakończyły się w terminie, a legniczanie mogli z niego korzystać już latem 2021 roku.

Takie oczekiwania ma również prezes Strefy Aktywności Gospodarczej, odpowiadająca za inwestycję, Magdalena Ryglicka.

Dziękujemy prezydentowi za powierzenie nam tak odpowiedzialnego zadania. Cieszymy się, że mamy kompetentnych, solidnych i doświadczonych partnerów. A jednocześnie miasto zadbało, by nasz kompleks posiadał nowoczesny układ komunikacyjny wraz z parkingami – stwierdziła.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.