Logo Legnica24h.pl
Reklama

Wkrótce wybory do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

MRDPP w Legnicy oraz Urząd Miasta zapraszają przedstawicieli wszystkich legnickich organizacji do udziału w Konferencji Organizacji Pozarządowych, poświęconej wyborom do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego IV kadencji.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Odbędzie się ona 10 grudnia (poniedziałek) o godz. 16.00 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym (ul. Jordana 17).

Rada działalności pożytku publicznego to zespół doradczy, którego rolą jest konsultowanie i opiniowanie dokumentów organu administracji publicznej, przy którym jest powołana. Jakość współpracy z jednostką samorządu terytorialnego w dużej mierze zależy od stopnia zaangażowania organizacji i świadomości lokalnego sektora pozarządowego. Dlatego tak ważne jest członkostwo w Radzie szerokiej reprezentacji legnickich organizacji i ich czynny udział w kształtowaniu polityki społecznej naszego miasta.

Liczba kandydatów na członków Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Legnicy zostanie ustalona na konferencji. Dotychczas MRDPP w Legnicy składała się z 15 osób, w tym: z 9 przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz po 3 - prezydenta miasta i Rady Miejskiej Legnicy.

Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, jej IV kadencja trwać będzie 3 lata. W wyborach każda legnicka organizacja może zgłosić jednego kandydata na członka Rady, dysponuje również jednym ważnym głosem. Szczegóły procedury zawarte zostały w Regulaminie wyborów.

Regulamin

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.