Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

W sobotę Legnicka Noc Muzealna

Muzeum Miedzi zaprasza w sobotę (20 maja) na nocne wędrowanie (od 18.00 do 23.00) po salach wystawowych, Zamku Piastowskim i nie tylko. Atrakcji, także tych tajemniczych, będzie co niemiara. Wstęp, oczywiście, bezpłatny.

Plakat Fot. Materiał prasowy © materiał prasowy

Program:

18:00 - Koncert powitalny Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy pod batutą Janusza Trepiaka.

Lapidarium (w razie niepogody Sala Królewska w Akademii Rycerskiej)

18.00–21.30 - Questing — wyprawy odkrywców. Wyprawa tropem legnickich zabytków. Na uczestników czekają ukryte wskazówki oraz łamigłówki, których rozwiązanie pozwoli dotrzeć do celu. Plansze z grą do pobrania w Punktach Informacyjnych Nocy Muzealnej.

Gmach Główny, ul. Św. Jana  1, Akademia Rycerska, ul. Chojnowska 2

18.00–22.00 - Zagrajmy w Historię. Prezentacja wybranych gier planszowych i karcianych dotyczących dziejów Polski opracowanych przez IPN.

Gmach Główny, ul. Św. Jana 1

19.00, 20.30 - Zwiedzanie z kuratorem ekspozycji Dzielni mali żołnierze. Wystawa dawnych i nowych figurek wojskowych

Akademia Rycerska, ul. Chojnowska 2

20.00, 21.00, 22.00 - Zwiedzanie z kuratorem wystawy Matthäus Knote. Legnicki rzeźbiarz epoki baroku

Gmach Główny, ul. Św. Jana 1

20.30 - Zwiedzanie z kuratorem wystaw Festiwalu Srebra: Nature Morte oraz Harold O'Connor. Wędrówki – nie wszyscy błądzący są zgubieni

Gmach Główny, ul. Św. Jana 1

18.00-23.00 - Zwiedzanie ekspozycji Walter Bayer (1883-1946). Życie i twórczość

Akademia Rycerska, ul. Chojnowska 2

18.00-23.00 - Zwiedzanie z przewodnikiem nowej ekspozycji stałej w Muzeum Bitwy Legnickiej pt. Spotkanie dwóch światów. Pamięć o bitwie pod Legnicą 1241 r. w Legnickim Polu.

Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu, pl. Henryka Pobożnego 3

O godz. 19.00, 20.30 i 22.00 z Placu Zamkowego (obok Baszty Głogowskiej) odjeżdżać będzie specjalny autobus do Legnickiego Pola*.

18.00–22.00 - Zwiedzanie Zamku Piastowskiego z przewodnikiem.

pl. Zamkowy 1

22.00 - Koncert „na wysokim poziomie" w wieży św. Piotra (VII kondygnacja) w wykonaniu muzyków Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy*.

pl. Zamkowy 1

* Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wstęp wyłącznie z bezpłatną wejściówką. Wejściówki do pobrania w Punktach Informacyjnych Nocy Muzealnej na pół godziny przez danym wydarzeniem

Tej nocy partnerami muzealników będą: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Zespół Szkół Muzycznych, Gimnazjum nr 4 im. Św. Jadwigi Śląskiej, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Językowego Kadr, Instytut Pamięci Narodowej, Questing – wyprawy odkrywców.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.