Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Vavamuffin wielką gwiazdą Reggae Festiwalu w Kunicach

Już po raz siódmy w ostatni weekend sierpnia Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach organizuje Festiwal Reggae Nad Jeziorem.

© materiał prasowy

Nad malowniczym jeziorem w Kunicach rozbrzmiewać będą rytmy prosto z serca gorącej Jamajki. Festiwal co roku kończy sezon wakacyjnych imprez w gminie Kunice. W sobotę 25 sierpnia na terenie dawnego ośrodka LOK będzie można usłyszeć niezwykle klimatyczną muzykę łączącą elementy reggae, soulu i bluesa.

Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach zaprosił najlepsze zespoły sceny reggowej w kraju. Jako pierwsi wystąpią The Messengers, którzy przyjadą z Wrocławia. Grupa powstała w 2014 roku, fundamentem była miłość do harmonii i rytmu muzyki reggae lat 70′ oraz pragnienie dzielenia się nią z innymi, szczególnie ze względu na jej uniwersalne przesłanie. Zespół tworzą muzycy z wieloletnim doświadczeniem. The Messengers charakteryzuje solidna sekcja rytmiczna i rozbudowane partie wokalne.

Kolejni wykonawcy, którzy pojawią się na festiwalowej scenie to dobrze znany kunickim fanom Zielony Groszek. Muzyka zespołu wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Ich Reggae ubarwione jest elementami rytmów bałkańskich, a także mocnych rockowych brzmień.

Trzecim zespołem, który wystąpi na scenie nad malowniczym kunickim jeziorem podczas tegorocznego Festiwalu Reggae Nad Jeziorem, będzie formacja SeeYah - ekipa na co dzień stacjonująca w stolicy Dolnego Śląska. Ich muzyka to mieszanka reggae, raggamuffin, dancehallu oraz funku. W dość krótkim czasie zdołali wyrobić sobie dobrą opinię na polskiej scenie, co zaowocowało koncertami razem z MESAJAH & Riddim Bandits, RAS LUTĄ, ukraińskim THE VYO oraz wieloma innymi artystami rodzimej sceny. Koncerty SeeYah to solidna dawka energii. Rozkręcą nawet najbardziej wymagającą publiczność.

Czwartym wykonawcą, który wystąpi na scenie, będzie Długi Długson, wokalista, autor tekstów, współzałożyciel Salut! Sound System. Dobra zabawa i świadome teksty to jego znak rozpoznawczy.

Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie zespół Vavamuffin - zespół istniejący już piętnaście lat na polskiej scenie, grający muzykę reggae oraz raggamuffin z wplecionymi elementami dub i dancehall. Ma na swoim koncie kilkaset koncertów w kraju i za granicą, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością. Organizatorzy wierzą, że obsada tegorocznego festiwalu zaspokoi nawet najbardziej wymagającą publiczność, a atmosfera słonecznego reggae będzie towarzyszyć wszystkim miłośnikom tego gatunku do następnego roku

Imprezą towarzyszącą Festiwalowi Reggae Nad Jeziorem będzie Kunicki Bieg Reggae. W tym roku biegacze mogą wystartować na trzech dystansach 5, 10 lub 20km. Aktualnie liczba zgłoszonych zawodników przekroczyła 200 osób i ciągle rośnie.

Trasa biegu przebiegać będzie wokół przepięknego Jeziora Kunickiego. Pomiar czasu biegu każdego z zawodników jest elektroniczny, a trasa jest atestowana przez PZLL. Na trasie biegu ustawione będą punkty nawadniające. 

Organizacja imprezy ma na celu popularyzację sportu, jakim jest bieganie wśród mieszkańców całego Dolnego Śląska. Biegać może każdy, dlatego też poprzez organizację takiej sportowej imprezy organizatorzy chcieliby zachęcić młodzież, jak również osoby dorosłe, do aktywnego spędzania czasu poprzez czynny udział w tego typu zawodach. Bieg rozpocznie się o godzinie 10:00 i wyruszy spod dawnego ośrodka LOK.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.