Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

To był koncert! Patrycja „PatiKa” Kamola oczarowała legnicką publiczność

31 sierpnia odbyła się premiera nowego projektu muzycznego wokalistyki jazzowej, legniczanki - Patrycji Kamola, która tym razem rozpoczęła cykl koncertów pod pseudonimem artystycznym „PatiKa”.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Ci co byli w Vincero Rest&Cafe na koncercie premierowym nowej formacji wokalistki jazzowej - Patrycji Kamola, tego koncertu nie zapomną przez długie tygodnie! Podczas występu już uznanej w świecie jazzu wokalistki, bawiło się kilkadziesiąt osób! Tak dużej frekwencji na koncercie klubowym nie spodziewali się nawet sami organizatorzy tego przedsięwzięcia.

- „Nadejdzie lepszy czas” to tytuł singla zapowiadającego moją drugą solową płytę, a będę ją promować pod pseudonimem artystcznym PatiKa i tak też nazywa się mój nowy zespół. Ja zawsze pragnęłam połączyć muzykę popową, bluesową i funky. Aby pokazać się z nowej, całkiem odmiennej strony, musiałam zmienić nie tylko muzyków, ale również stylistykę muzyczną, w której do tej pory się poruszałam czyli jazz - mówi artystka. Projekt PatiKa to muzyczna podróż po wielu gatunkach muzycznych. - Ten projekt, to mój eksperyment z nowymi, muzycznymi pejzażami, niecodziennymi podziałami rytmicznymi i brzmieniowymi, a to dopiero początek muzycznych poszukiwań z PatiKa - dodaje Patrycja Kamola.

Wokalistka - Patrycja Kamola jest absolwentką Wokalistyki jazzowej na kierunku Jazz i muzyka estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie kontynuuje studia magisterskie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego, a także Wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Jest młodą, ale już uznaną jazzmenką, która od kilku lat współpracuje z czołówką najlepszych polskich muzyków młodego pokolenia.

Czwarkowy wieczór był okazją do prezentacji utworów z jej najnowszej płyty oraz ubiegłorocznej, noszącej tytuł "Czekając na miłość", za którą artystka uzyskała „Złotą płytę” Chętnych do obejrzenia koncertu było tak wielu, że dużo osób przyszło ponad godzinę wcześniej przed koncertem, by zając sobie dogodne dla siebie miejsca blisko sceny. Wszyscy uczestniczyli w prawdziwej uczcie muzycznej, na którą złożyły się kapitalne interpretacje popowe utworów jazzowych z poprzedniej płyty wokalistki oraz nowych kompozycji Patrycji pochodzących z jej drugiej płyty.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.