Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Staż trenerski w Miedzi bez barier

Niepełnosprawny trener drużyny LZS Nowy Kościół odbył staż trenerski w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

Fot. B. Hamanowicz / Miedź Legnica © B. Hamanowicz / Miedź Legnica

Mateusz Stolarczyk, który na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim, obserwował treningi zarówno najmłodszych drużyn dziecięcych, jak i seniorów Miedzi pokazując, że futbol pomaga w przełamywaniu barier.

Mateusz Stolarczyk to niepełnosprawny trener zespołu LZS Nowy Kościół, który jest w trakcie kursu trenerskiego UEFA C. Do ukończenia kursu musi zaliczyć staż trenerski w jednym z klubów piłkarskich. Mateusz na miejsce stażu wybrał legnicką Miedź, która zawsze chętnie pomaga osobom niepełnosprawnym. Nasz stażysta na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim i udowadnia, że futbol pomaga w przełamywaniu barier. – Aktualnie pracuję z seniorami zespołu LZS Nowy Kościół. W mojej sytuacji łatwiej jest prowadzić drużynę seniorów, ponieważ zawodnikom wystarczy wytłumaczyć pewne kwestie, które oni sami zrealizują w czasie zajęć. Myślę, że byłoby mi o wiele trudniej pracować z dziećmi, którym wszystko trzeba pokazać – wyjaśnia Mateusz.

Podczas wszystkich zajęć treningowych w Miedzi Mateuszowi towarzyszył jego ojciec, który wspiera go w jego futbolowej pasji. Obaj mieli możliwość obserwacji treningów prowadzonych w drużynach dziecięcych i młodzieżowych, a także w trzecioligowej Miedzi II Legnica. Mateusz przyznał, że podczas obserwacji treningów nauczył się wielu nowych rzeczy, które w przyszłości spróbuje wykorzystać w swojej pracy.

Uważam, że szkolenie w Akademii Piłkarskiej Miedzi stoi na wysokim poziomie. Zauważyłem, że w czasie zajęć bardzo duży nacisk stawiany jest na technikę indywidualną i to już w grupach dziecięcych. Trening były ciekawe, a trenerzy podchodzili do swoich obowiązków ze starannością i zaangażowaniem. Zawsze też służyli mi pomocą i wyjaśniali, dlaczego dobierali takie właśnie środki treningowe i jaki efekt chcą poprzez to osiągnąć. Jestem bardzo zadowolony, że mogłem odbyć staż trenerski właśnie w Miedzi – mówi Mateusz.

Akademia Piłkarska Miedzi Legnica jest otwarta na współpracę z trenerami, którzy chcieliby odbyć staż w jej strukturach. Miedź wspiera młodych kandydatów na trenerów, którzy w Legnicy mają możliwość uczestniczenia w zajęciach szkoleniowych i zdobycia cennych doświadczeń praktycznych przed przystąpieniem do egzaminu trenerskiego. Legnicki klub wspiera także osoby niepełnosprawne i współpracuje z Klubem Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica, który zrzesza niepełnosprawnych fanów Miedzi i pomaga m.in. w dystrybucji biletów oraz organizacji wyjazdów na mecze.

Materiał filmowy Miedzi ze stażu:

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.