Logo Legnica24h.pl
Reklama
allatonce.pl - sklep internetowy

Przegląd Kapel Rockowych'21

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników gitarowych brzmień! Przegląd Kapel Rockowych - PKRock'2 - odbędzie się na dziedzińcu Akademii Rycerskiej już 25 września. Początek wydarzenia o godzinie 17:00. Szykuje się naprawdę sporo atrakcji.

© Materia??y prasowe / LCK

Tegoroczna edycja przeglądu zostanie przeprowadzona w innej formule niż jego wcześniejsze odsłony. Po ubiegłorocznym odwołaniu wydarzenia, podobnie jak i wielu innych koncertów, postanowiliśmy skierować PKRock'21 do lokalnych, legnickich kapel, które poza sporadycznymi imprezami online nie miały okazji przez ten czas występować na żywo. Dlatego też formuła konkursu zostaje jednorazowo zmieniona na prezentację obecnego środowiska rockowego z naszego terenu.

Zagrają kapele prezentujące różne oblicza rockowej estetyki – od heavymetalowych ciężarów po funkową energię: Airstrike, Diler Music Band, Miasto Gniewu oraz Studiowałem Mapę Krowy. Koncert zakończy gość specjalny – grupa CETI. Poznańska formacja dowodzona przez Grzegorza Kupczyka – byłego wokalistę takich grup jak Turbo czy Non Iron – celebrować będzie 40-lecie pracy artystycznej swojego wokalisty. Dla fanów oldschoolowego polskiego metalu pozycja obowiązkowa!

Podczas przeglądu będzie też miała miejsce premiera archiwalnego wydawnictwa projektu Czerwone Miasto sygnowanego przez Legnickie Centrum Kultury oraz Atrament Records. „Przegląd 80/81. Festiwal Piosenki Uczniowskiej 1980-81” ukaże się w formie kasety magnetofonowej i wspominkowego folderu (dostępne będą też specjalne kody do cyfrowej wersji materiału). To prawdziwa gratka dla wszystkich zaintersowanych muzyczną historią naszego miasta – dwie edycje tego festiwalu odbywające się ponad 40 lat temu w auli legnickiego I LO w dużym stopniu nakręciły lokalny „boom rocka”. Na scenie pojawiły wówczas się takie formacje jak między innymi Urząd Celny, Cirrostratus, Dom Wariatów, S.L./W.G. czy Toxan. Po 4 dekadach od tego wydarzenia dzięki Czerwonemu Miastu po raz pierwszy będziemy mogli usłyszeć nagrania wykonawców, którzy kładli podwaliny pod legnickie rockowe granie.

Bilety w przedsprzedaży w cenie 15 złotych dostępne są w Galerii Satyrykon, sklepie Piano-Forte oraz w pubie 4pokoje. W dzień imprezy wejściówki kosztować będą 20 złotych. Serdecznie zapraszamy na PKRock'21 – razem stwórzmy niezapomnianą festiwalową imprezę na koniec lata!

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.