Logo Legnica24h.pl
Reklama
allatonce.pl - sklep internetowy

Przegląd Kapel Rockowych PKRock'22

Zbliża się tegoroczna odsłona legnickiego Przeglądu Kapel Rockowych – PKRock'22. Impreza odbędzie się w sobotę, 14 maja, tradycyjnie na dziedzińcu Akademii Rycerskiej.

© Materia??y prasowe / LCK

W programie występy zespołów konkursowych oraz koncert gwiazdy imprezy, którą tym razem będzie zespół Cochise. Początek wydarzenia o godzinie 16.

Poznaliśmy już pełny skład kapel, które zmierzą się w konkursowych przesłuchaniach. Na scenie zaprezentują się (wymienione w kolejności alfabetycznej): Bałagan (Lubin), Cynamonowy Ogród (Legnica), DOFX (Szczecinek), Nojak (Mysłowice/Sosnowiec), Oddwill (Łódź), Rumore (Cieszyn), Sekcja Rapu (Przemków) oraz Synthetic Blast (Kraków). Jury, na podstawie materiałów przesłanych od 27 wykonawców, do finałowej ósemki pierwotnie zakwalifikowało grupy Anomalia Band (Mysłowice) oraz Skos (Wrocław). Z racji sytuacji losowych i niemożliwości uczestniczenia w legnickiej imprezie kapele te zostały jednak zastąpione przez kolejne najwyżej ocenione przez jury grupy – Bałagan i Nojak. Taki muzyczny zestaw gwarantuje sporą różnorodność – od bezkompromisowej metalowej energii, przez buntowniczy rapcore'owy przekaz po rockową liryczność.

Gość specjalny wydarzenia, zespół Cochise, powstał w 2004 roku w Białymstoku. Muzykę, którą gra, można określić jako połączenie rocka, grunge'u i metalu. Aktywna działalność studyjna Cochise rozpoczęła się od wydanej w 2010 roku debiutanckiej płyty „Still Alive”. Wtedy też zespół rozpoczął regularne koncertowanie. Od tego czasu Cochise nagrał 6 płyt (w tym wydaną w październiku 2021 roku „The World Upside Down”) i zagrał ponad czterysta koncertów w Polsce, Belgii, Anglii, Niemczech i Czechach. Cochise wystąpił także na takich festiwalach jak Przystanek Woodstock (duża scena), Seven Festival, Cieszanów Rock Festiwal czy Impact Festival, gdzie formacja miała okazję zaprezentować się przed legendami z Black Sabbath. W czerwcu 2019 roku Cochise zagrał w Krakowie jako support amerykańskiej grupy Godsmack.

2 lata temu legnicki Przegląd Kapel Rockowych nie odbył się ze względu na pandemię koronawirusa, natomiast w ubiegłym roku został ograniczony wyłącznie do prezentacji lokalnych kapel (zagrały Diler Music Band, Studiowałem Mapę Krowy, Airstrike oraz Miasto Gniewu) oraz występu gwiazdy – grupy CETI. Liczymy, że w tym roku spotkamy się z fanami różnych odcieni muzyki rockowej w jak największym gronie i wspólnie przeżywać będziemy konkursowe emocje!

Bilety wstępu w cenie 15 złotych dostępne są w przedsprzedaży w Galerii Satyrykon (Rynek 36), klubie 4pokoje (ul. Młynarska 7) oraz sklepie muzycznym Piano-Forte (ul. Pocztowa 5A) ; w dniu koncertu kosztować będą natomiast 20 złotych. Wejściówki można nabywać też online na stronie http://kbq.pl/74755. Do zobaczenia!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1214399275966535/

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.