Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Ponad pół tysiąca studentów z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przybędzie do Legnicy

Legnica będzie jednym z miast goszczących w lipcu na obozach stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zostało to ogłoszone podczas styczniowego spotkania w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Dzięki uprzejmości włodarzy miast i regionów, tegoroczne obozy Fundacji odbędą się w Legnicy i Toruniu. Legnica w dniach 8-15 lipca gościć będzie 550 stypendystów – studentów. Toruń - uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich w dniach 18-30 lipca, natomiast obóz dla maturzystów już po raz kolejny zostanie zorganizowany w Myczkowcach.

Organizatorami legnickiego obozu są oprócz Fundacji diecezja legnicka, Urząd Miasta i województwo dolnośląskie.

Legnica słynie z otwartości, gościnności i przyjaźni – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. – Sprawimy, że nasi goście poznają i pokochają nasze miasto.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Idea utworzenia Fundacji narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 roku.

W ciągu dziewiętnastu lat działalności Fundacja objęła opieką kilka tysięcy młodych ludzi z całej Polski. Około 2000 stypendystów, niemalże z każdego zakątka Polski, tworzy niezwykły pomnik, budowany przez Polaków wdzięcznych św. Janowi Pawłowi II.

Jednym z najważniejszych działań Fundacji jest prowadzony od samego początku jej istnienia program stypendialny. Stypendia przyznawane są zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich. Fundacja rozpoczynała swoją działalność, przyznając stypendia 500 osobom. Dziś, dzięki hojności Polaków, program obejmuje prawie 2000 młodych ludzi z całej Polski, co jest możliwe tylko dzięki ofiarności i dobrej woli społeczeństwa.

Obecnie, ze względu na dużą liczbę stypendystów, organizowane są trzy letnie obozy dla każdej z grup wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, dla studentów oraz dla maturzystów – przyszłych studentów. Obozy formacyjno-integracyjne stanowią integralną część programu stypendialnego.

Legnicki obóz stypendystów Fundacji ma bardzo bogaty program, m.in.: zwiedzanie legnickich zabytków, kościołów i sanktuariów, udział w mszach i spotkaniach formacyjnych, w III Forum Stypendystów Studentów, wyjazdy do Legnickiego Pola, Karpacza, Krzeszowa, także spotkania z legnickimi rodzinami.

Warto przypomnieć, że w maju Rada Miejska przyjęła uchwałę o bezpłatnych przejazdach uczestników obozu integracyjno-formacyjnego autobusami MPK na terenie miasta. Zwolnienie naszych gości z opłat ma charakter okolicznościowy i ważny motyw promocyjny. Stanowi wsparcie dla uczestników obozu, umożliwiające samodzielne zwiedzanie miasta, zapoznanie się z jego historią, zabytkami i życiem codziennym mieszkańców.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.