Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Podsumowanie działań legnickiej drogówki pn. „Bezpieczne Miasto - Bezpieczna Gmina”

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy realizują wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Bezpieczne Miasto – Bezpieczna Gmina”

Fot. KMP Legnica © KMP Legnica

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w odpowiedzi na zgłoszenia mieszkańców od wczoraj na terenie miasta Legnicy oraz Gminy Prochowice, Legnickie Pole oraz Chojnów realizują wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Bezpieczne Miasto – Bezpieczna Gmina”. Funkcjonariusze podczas prowadzonych działań sprawdzali m. in. czy kierujący pojazdami stosują się do ograniczeń prędkości i podróżują po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami. Policjanci już zapowiadają kolejne tego typu działania.

Policjanci legnickiej drogówki reagując na zgłoszenia mieszkańców, którzy informowali o naruszaniu przepisów ruchu drogowego przez kierujących na terenie Legnicy oraz Gminy Prochowice, Gminy Legnickie Pole oraz Gminy Chojnów wczoraj prowadzili wzmożone działania „Bezpieczne Miasto – Bezpieczna Gmina", które ukierunkowane były głównie na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Funkcjonariusze sprawdzali także trzeźwość kierowców oraz stan techniczny ich pojazdów. Niestety, mimo apeli, wielu kierowców wciąż jeździ z nadmierną prędkością.

Wczorajsza akcja miała uświadomić uczestnikom ruchu jak istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa ma poruszanie się z dozwoloną prędkością. Podczas trwających cały dzień działań, mundurowi wykorzystali dostępny sprzęt służący do pomiaru prędkości. Wśród 152 skontrolowanych kierowców, zdecydowana większość zapomniała o zdjęciu nogi z gazu. Ryzykowna jazda zakończyła się dla 147 z nich mandatami karnymi.

Ponadto w trakcie działań na terenie Gminy Chojnów funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę seata. Policjanci podczas kontroli 44-letniego mężczyzny wyczuli od niego silną woń alkoholu wobec powyższego dokonano sprawdzenia stanu trzeźwości. Przeprowadzane badanie wykazało, że mieszkaniec Gminy Kunice miał ponad 1 promil alkoholu.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą, zapewniając jednocześnie, że tego typu akcje z pewnością będą powtarzane.

mł. asp. Iwona Król-Szymajda

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.