Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Pierwsze projekty społeczne Amazon w Pawlikowicach i Okmianach

W ramach projektu Amazon STEM Kindloteka w Legnicy, Krzywej k/Chojnowa, Pabianicach i Łodzi powstaną cyfrowe strefy edukacyjne. STEM Kindloteka to program Amazon, mający na celu wspieranie lokalnych społeczności, pracowników Amazon i ich rodzin.

© Materiały prasowe

Lokalizacja nowych STEM Kindlotek nie jest przypadkowa, powstały one tam, gdzie ostatnio Amazon otworzył swoje najnowsze centra logistyki  e-commerce. Dzięki specjalnie zaaranżowanym przestrzeniom, każdy gość bibliotek oraz domów kultury będzie miał możliwość skorzystania z innowacyjnej pracowni i uczestniczyć w warsztatach kodowania czy robotyki.

Dziś zatrudniamy w Polsce ponad 16 000 pracowników w 7 regionach – to bardzo wiele osób, które współtworzą naszą firmę. Już od ponad pięciu lat jesteśmy obecni w Polsce i czując się częścią tutejszych społeczności lokalnych, aktywnie je wspieramy. Dziś otwieramy nasze nowe pracownie w Łodzi, Pabianicach, Legnicy oraz Krzywej k/Chojnowa, czyli tam gdzie od niedawna prowadzimy działalność operacyjną. Jest dla nas szczególnie ważne, aby wspierać społecznie sąsiedztwo oraz rodziny naszych pracowników – powiedział Marian Sepesi, dyrektor regionalny ds. operacji Amazon.

Czytelnie Amazon istnieją już od 2015 roku – dziś w całej Polsce jest ich już niemal 60. Funkcjonują głównie w szkołach i placówkach edukacyjnych jako strefy biblioteczne, miejsca popularyzujące czytelnictwo i umożliwiające cyfrowy dostęp do najciekawszych zasobów wydawniczych. Kindloteki otrzymują wsparcie w postaci książek, e-booków oraz e-czytników KINDLE Amazon.

Nowo otwierane STEM Kindloteki to nie tylko forma promocji czytelnictwa, ale też szeroko pojęta kultura cyfrowa. Powstają one w ogólnodostępnych bibliotekach i domach kultury, dając możliwość uczestnictwa w warsztatach rozwijających analityczne i cyfrowe kompetencje każdemu dziecku i osobie dorosłej. W STEM Kindlotekach Amazon, przeszkoleni edukatorzy prowadzą zajęcia, na których uczestnicy poznają języki programowania oraz uczą się świadomie korzystać ze współczesnych technologii i mądrze komunikować w cyfrowej rzeczywistości. STEM Kindloteki - zgodnie z najnowszymi trendami edukacyjnymi i zapotrzebowaniem pracodawców - realizować będą działania łączące technologię z takimi obszarami wiedzy jak matematyka, inżynieria czy nauki przyrodnicze. Zaletą warsztatów jest możliwość ich kontynuacji w warunkach domowych, ponieważ większość warsztatów bazuje na bezpłatnym i ogólnodostępnym oprogramowaniu oraz narzędziach takich jak tablet, telefon czy komputer, którymi każdy z nas dysponuje na co dzień.

Programowanie to trzeci, obok ojczystego i obcego, język którym musimy władać biegle, aby stać się aktywnym uczestnikiem cyfrowej rzeczywistości. Języki programowania pozwalają nam nie tylko rozumieć nowe technologie, ale również wyrabiają szereg niezbędnych współcześnie kompetencji, jak praca zespołowa czy analityka. Amazon jest liderem innowacji, a jako odpowiedzialny uczestnik życia lokalnych społeczności chce i potrafi dzielić się wiedzą wszędzie tam, gdzie jest obecny. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w zajęciach – podsumowuje Blanka Fijołek, manager ds. społecznej odpowiedzialności bieznesu Amazon.

Programowanie to praca zespołowa, gdzie liczy się efekt synergii – Kindloteka to nie tylko miejsce pozwalające rozwijać swoje umiejętności i ćwiczyć myślenie przyczynowo- skutkowe i analityczne, ale także przestrzeń integracji. Amazon, jako obecna w społeczności lokalnej firma, chce uczestniczyć w życiu  mieszkańców i zapewniać im to, w czym się specjalizuje – najnowsze technologie, wiedzę i narzędzia, które pozwolą świadomie i komfortowo poruszać się także po świecie cyfrowym.

W województwie dolnośląskim cyfrowe strefy interaktywne STEM Kindloteka zlokalizowane są w Bibliotece w Krzywej (ul. Krzywa 51, 59-225 Chojnów) oraz w Filii Zbiorów Muzycznych i Specjalnych Legnickiej Biblioteki Publicznenej (ul. A. Mickiwicza 26, 59-220 Legnica).

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.