Logo Legnica24h.pl
Reklama

Universidad de Málaga partnerem PWSZ im. Witelona w Legnicy

Hiszpański Universidad de Málaga dołączył do grona nowych partnerów zagranicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

© Materiały prasowe / PWSZ Legnica

Współpraca z Universidad de Málaga obejmuje wymianę studentów. Każdego semestru z wyjazdu może skorzystać 6 naszych studentów, ze strony hiszpańskiej 5 studentów. Ponadto z naszej strony może wyjechać 1 nauczyciel akademicki i 2 pracowników niebędącymi nauczycielami akademickimi. Ze strony hiszpańskiej do naszej Uczelni może przyjechać 1 nauczyciel akademicki.

Universidad de Málaga został oficjalnie założony 18 sierpnia 1972 r. Uniwersytet przyjął strategię stania się przykładem innowacji i rozwoju naukowego na południu Hiszpanii. W związku z tym opracowano szeroko zakrojone ramy współpracy z parkiem technologicznym w Andaluzji, zwiększono liczbę krajowych i międzynarodowych projektów badawczych.

Postęp akademicki i naukowy, a także wysiłki naukowców, studentów, nauczycieli i pracowników administracyjnych sprawiły, że Uniwersytet w Maladze został uznany za Campus of International Excellence w 2012 roku pod nazwą Andalucia Tech.

Obecnie Uniwersytet w Maladze pozostaje bardzo zaangażowany w to, aby rozwój nauki i innowacji były podstawą, na której opiera się postęp społeczny. Wysiłki podejmowane w celu promowania mobilności i przyciągania międzynarodowych talentów wyróżniły się w ostatnich latach, czego rezultatem jest otwarty i kosmopolityczny uniwersytet zaangażowany w projekty badawcze na najwyższym poziomie.

Innowacja, dynamizm i internacjonalizacja to zasady, na których opiera się historia UMA, a także jej podstawa do przezwyciężenia obecnych trudności i wzmocnienia jej obowiązku wobec wiedzy, społeczeństwa i przyszłości.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.