Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Najlepsi uczniowie z Legnicy powalczą we Wrocławiu

Przed nami wojewódzki etap Olimpiady ZUS dla uczniów „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – półfinał na Dolnym Śląsku. Wśród uczestników są legniccy uczniowie.

Zdjęcie ilustracyjne © Materiały prasowe / ZUS / Nowakowska Emilia

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 15 marca o godz. 11.00, w Oddziale ZUS we Wrocławiu, przy ul. Pretficza 11, w sali konferencyjnej.

W olimpiadzie wezmą udział najlepsi z najlepszych z całego województwa dolnośląskiego – 63 uczniów z 21 szkół. Powalczą o tytuł zwycięzcy w trzyosobowych zespołach. Ten skład to efekt silnej konkurencji, bowiem w całym województwie dolnośląskim do konkursu na temat ubezpieczeń społecznych pierwotnie przystąpiło 2,3 tys. uczniów z 66 szkół ponadpodstawowych. Do etapu wojewódzkiego przeszli już jednak tylko ci najlepsi.

Do półfinału dolnośląskiego olimpiady dostali się tylko najlepsi uczniowie. To sześć szkół z terenu działania legnickiego Oddziału ZUS: z Legnicy, Lubina, Polkowic, Jawora i Głogowa (tu dwie). 18 super uczniów. Trzymamy piąstki za te zuchy, które reprezentują naprawdę wysoki poziom wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych – mówi Emilia Nowakowska, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Oddziału ZUS w Legnicy.

W tym roku wśród uczestników edycji 2018/2019 półfinału olimpiady we Wrocławiu są uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie. I to już po raz kolejny. Nauczyciel młodzieży i ich opiekun, Pani Danuta Szaflińska-Giłyk, tak komentuje zbliżającą się olimpiadę:

Podobnie jak Paulo Coehlo uważam, że jest tylko jeden sposób nauki, poprzez działanie. Realizacja projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, który przygotowuje uczniów do olimpiady, stwarza taką możliwość. Cieszę się, że nasze uczennice odniosły sukces w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Życzę wszystkim drużynom, które 15 marca spotkają się w Oddziale ZUS we Wrocławiu, aby ominął je egzaminacyjny stres i niech zwyciężają najlepsi!

15 marca w Oddziale ZUS we Wrocławiu pojawią się uczniowie z 21 szkół z całego naszego regionu: z Milicza, Oleśnicy, Legnicy, Polkowic, Głogowa, Lubina, Jawora, Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Lubania, Kamiennej Góry, Bogatyni, Kłodzka, Zgorzelca, Pieszyc i z Wrocławia.

Spodziewamy się ostrej ale zdrowej rywalizacji i sporo emocji. A jest o co powalczyć! Dla uczniów trzech najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku nagrody ufundowali: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Co więcej, zwycięzcy z Dolnego Śląska, którzy jako reprezentanci naszego regionu zawalczą w etapie centralnym olimpiady już w kwietniu, oprócz  cennych nagród rzeczowych uzyskają także indeksy na znane i cenione uczelnie w kraju. A to bardzo atrakcyjna perspektywa.

Olimpiada ZUS w skali ogólnopolskiej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza szkół zawodowych. W edycji 2018/2019 w całym kraju wzięło w niej udział ponad 34 tys. uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Czas wybrać najlepsze szkoły w każdym województwie, a za kilka tygodni najlepsze szkoły w Polsce. Za wszystkich uczniów trzymamy kciuki!

Agenda półfinału olimpiady ZUS na Dolnym Śląsku „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” II etap - wojewódzki

  • 10:00 – 11:00  Przybycie gości, rejestracja uczniów
  • 11:00 – 11:10  Przywitanie gości, Pani Marii Pałys, Z-cy Dyrektor Oddziału ZUS we Wrocławiu,
  • 11:10 – 11:20  Przedstawienie zasad konkursu
  • 11:20 – 11:50  Pisanie testu głównego
  • 11:50 – 12:50  Przerwa – jury olimpiady sprawdza testy
  • 12:50 – 13:20  Przeprowadzenie ewentualnej dogrywki /w razie konieczności/
  • 13:20 – 14:00  Ogłoszenie wyników i zakończenie spotkania
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.