Marta Grzesik-Studzińska stypendystką województwa dolnośląskiego
14 marca w Teatrze Polskim we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury.
W tym roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego wybrał 34 stypendystki i stypendystów spośród ponad 220 wniosków. Jedną ze stypendystek została Marta Grzesik-Studzińska, która w 2024 roku realizować będzie projekt stypendialny pt. „Zaprojektowane historie”. Otrzymane stypendium przeznaczy na stworzenie kolekcji tkanin drukowanych, które prezentowane będą w formie wystawy w 5 miejscowościach tzn. w Legnicy, Jaworze, Lubinie, Chojnowie i Miłkowicach.
Marta Grzesik-Studzińska jest absolwentką Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2012 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Tkaniny Drukowanej prof. Krystyny Jaguczańskiej-Śliwińskiej oraz aneks z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Krzysztofa Wawrzyniaka. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie placówkami kultury na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest także absolwentką studiów podyplomowych z zakresu Przygotowanie pedagogiczne Wyższej Szkoły Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie. Zajmuje się twórczością na tkaninie (druk, batik, shibori). Pasjonuje się także grafiką warsztatową (linoryt, akwaforta, akwatinta) i malarstwem. Wielokrotnie nagradzana. Swoje prace prezentowała na wystawach w Polsce (m.in. Legnica, Lublin, Łódź, Żory, Kalisz) i za granicą (m.in.: Indonezja, Francja, Węgry, Niemcy). W 2022 roku znalazła się w gronie wybranych polskich artystów prezentujących współczesną tkaninę artystyczną i batik na wystawie „Pola” w Muzeum Narodowym w Dżakarcie (Indonezja). Patronat honorowy nad wystawą objęła m. in. Ambasada RP w Indonezji, MKiDN, Instytut Sztuki PAN, Polski Instytut Studiów nad Sztuką Świata oraz Rektor ASP w Łodzi prof. Jolanta Rudzka-Habisiak. W 2022 roku została wybrana przez Narodowe Centrum Kultury do uczestnictwa w kursie ceramicznym w ramach Letniej Akademii Rękodzieła i Sztuki w Łucznicy. W swojej działalności twórczej znalazła się także w gronie legnickich artystów, którzy tworzyli ilustrację do legnickiego kalendarza miejskiego na rok 2021. Zawodowo przez prawie 15 lat związana była z Galerią Sztuki w Legnicy. Obecnie od ponad roku kieruje Domem Kultury Atrium. Jest inicjatorką i realizatorką wielu projektów edukacyjno – kulturalnych dla dzieci, młodzieży i seniorów. W 2023 r. była liderką dwóch inicjatyw „SĄsiedzkość od kuchni!” oraz „Przyjecie na Piekarach – zapraszamy na 100. urodziny Szymborskiej” realizowanych w Programie Dolnośląskie Małe Granty ze środków budżetu Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
Zobacz także

Dodatkowe 3,6 mln zł od samorządu na pomoc psychologiczną dla dzieci

Samorząd województwa zabiega o budowę linii kolejowej z Lubina przez Polkowice do Głogowa

Koleje Dolnośląskie zainwestują w tabor. Prezes KD: „Rozważamy piętrowe pociągi”

Trasa kolejowa Legnica - Wrocław najpopularniejsza w regionie
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Reklama
Reklama
Popularne tagi
koncert greg lbp stowarzyszenie pr... grzegorz gomulka Hell Divers LCK Skøv Kreatura
Najczęściej komentowane
Ostatnie opinie
Cichy wielbiciel Pani Marta jest ładna. Zakochać się można :)
10 listopadaMarta Bilejczyk-Suchecka nowym dyrektorem Legnickiego Centrum Kultury