Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Dodatkowe 3,6 mln zł od samorządu na pomoc psychologiczną dla dzieci

Dodatkowo 3,6 mln zł przeznaczył samorząd woj. dolnośląskiego na dofinansowanie funkcjonowania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych dla dzieci na Dolnym Śląsku. Każdy powiat dostanie na ten cel po około 120 tys. zł.

© Materiały prasowe / UMWD

Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski w czwartek na konferencji prasowej ocenił, że w ostatnich latach problemy emocjonalne, psychiczne i psychologiczne dzieci oraz młodzieży dramatycznie się pogłębiły.

Dodał, że zauważalny jest również gwałtowny wzrost wydawanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego raz opinii.

Wyjaśnił, że aby wesprzeć funkcjonowanie poradni samorząd województwa przeznaczył dodatkowo 3,6 mln zł, które trafi do wszystkich powiatów. Średnio każdy z powiatów oraz miast na prawach powiatu otrzyma po około 120 tys. zł.

"Celem oferowanego wsparcia jest rozwój pomocy i wsparcia udzielanego przez poradnie, których prace organizują jednostki samorządu terytorialnego. Często zbyt późne rozpoznanie potrzeb dziecka, jego problemów oraz brak odpowiednich narzędzi do diagnozy sprawiają, że pozostaje ono bez odpowiedniego wsparcia i pomocy" - powiedział Krzyżanowski.(PAP)

Roman Skiba

ros/ jann/

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.