Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Samorząd województwa zabiega o budowę linii kolejowej z Lubina przez Polkowice do Głogowa

Samorząd województwa dolnośląskiego i samorządy Zagłębia Miedziowego przygotowały dokumentację potrzebną do budowy nowej linii kolejowej z Lubina przez Polkowice do Głogowa.

© Materiały prasowe / PAP / EPA/SIMELA PANTZARTZI

Liczymy, że PKP PLK rozpocznie prace związane z przygotowaniem projekt dla tej inwestycji” – powiedział członek zarządu województwa dolnośląskiego Tymoteusz Myrda.

W środę podczas konferencji prasowej członek zarządu województwa dolnośląskiego Tymoteusz Myrda przedstawił zamierzenia samorządu województwa dolnośląskiego dotyczące rozwoju kolei aglomeracyjnej w Zagłębiu Miedziowym.

Myrda przypomniał, że samorząd województwa oraz samorządy Lubina, Głogowa, Legnicy, Polkowic i Rudnej cztery lat temu porozumiały się w sprawie budowy nowej linii kolejowej z Lubina przez Polkowice do Głogowa. „W ramach tego projektu jest również opracowywana możliwość rozbudowy linii kolejowej nr 289 z Legnicy przez Lubin do Rudnej Gwizdanów” – mówił.

Członek zarządu województwa dolnośląskiego poinformował, że powstało studium korytarzowe dla budowy nowej linii kolejowej. „Ta dokumentacja została już przekazana do PKP PLK oraz ministra infrastruktury – liczymy, że PKP PLK rozpocznie prace związane z przygotowaniem projekt dla tej inwestycji” – powiedział.

Myrda poinformował również, że samorząd województwa rozpoczął już prace przy rewitalizacji linii kolejowej z Chocianowa do Przemkowa. „To jest dalszy etap tego co już udało się zrobić, ponieważ przed rokiem przywróciliśmy połącznie kolejowe do Chocianowa” – mówił. Dodał, że pierwsze pociągi do Przemkowa powinny rozpocząć kursowanie w 2025 r.

Mamy też zapewnienie ministerstwa, że linia nr 14 na odcinku między Głogowem, Gaworzycami a Niegosławicami zostanie również poddana rewitalizacji i w rozkładzie jazdy na 2026/27 r. będą już jeździły pociągi na odcinkach Legnica – Chocianów – Przemków – Gaworzyce – Żukowice do Głogowa” – mówił Myrda.(PAP)

Piotr Doczekalski

pdo/ drag/

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.