Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legniczanie wyróżnieni przez prezydenta Andrzeja Dudę

Wicewojewoda dolnośląski Bogusław Szpytma wręczył odznaczenia państwowe nadane mieszkańcom Dolnego Śląska, wśród których znaleźli się legniczanie Danuta Dychtanowska i Jacek Kamola.

© Materiały prasowe

Wśród odznaczonych Brązowym Krzyżem Zasługi przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę znaleźli się m.in.: legniccy działacze społeczni Danuta Dychtanowska i Jacek Kamola - osoby zasłużone w działalności charytatywnej na rzecz dolnośląskiego rzemiosła oraz w propagowaniu tożsamości regionalnej.

Nadane odznaczenie jest wyrazem uznania dla szczególnych osiągnięć i pracy na rzecz miasta Legnicy oraz lokalnej społeczności, które zaowocowały ich rozwojem.

Odznaczenie nadane przez Prezydenta RP przyjmuję z wielką pokorą – mówił Jacek Kamola związany od 18 lat z Cechem Rzemiosł Różnych w Legnicy i od ponad 20 lat z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Legnicy. – To dla mnie nobilitacja i wyróżnienie, ale także motywacja do jeszcze większego zaangażowania w sprawy legnickiego rzemiosła nie zapominając również o osobach niepełnosprawnych i najmłodszych mieszkańcach naszego miasta. Jako osoba wyróżniona w 2009 roku odznaką „Zasłużony dla Legnicy” nadal kontynuuję swoją misję budowania społeczeństwa obywatelskiego – dodał.

Jestem niezwykle dumna z tego, że moje wieloletnie działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i legnickiego rzemiosła zostały zauważone i docenione przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Jako pedagog i rzemieślnik, na co dzień pracując z legnicką młodzieżą, byłam już laureatką wyróżnienia „Niebieski Tulipan” przyznawanego przez Legnickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Autyzmem i innymi Zaburzeniami Rozwojowymi „Dar Losu” przyznawanego za działania na rzecz osób z autyzmem. Pomoc osobom niepełnosprawnym wpisana jest w cele i zadania, które od wielu lat realizuję – powiedziała Danuta Dychtanowska.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.