Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legnickie kluby w gronie beneficjentów Programu KLUB

Osiem legnickich klubów sportowych otrzymało dofinansowanie w ramach III edycji rządowego Programu Klub.

Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do © UM Legnica /materiał prasowy

Są to: Legnicki Klub Taekwon-do, UKS Sprint Legnica, KS Sparta Legnica, MKS „Miedź” Legnica, KKS Tora Legnica, UKS Delfinek Legnica, TKKF Śródmieście Legnica, KSz „Miedź” Legnica

Rządowy Program „Klub” to bezpośrednie wsparcie dla małych i średnich klubów sportowych. Beneficjentami Programu są dzieci i młodzież do 18. roku życia. Dofinansowaniem objęte są: zakup sprzętu sportowego oraz wynagrodzenie trenerów. Kwota wsparcia wynosi: 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla wielosekcyjnych.

Pierwsza edycja Programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2151 klubów sportowych ze wszystkich województw. W roku 2017 kwota na realizację programu wzrosła do ponad 37 mln zł, co pozwoliło na dofinansowanie działalności 3 352 klubów sportowych z terenu całej Polski. W roku 2018 na Rządowy Program KLUB przeznaczono aż 40 mln zł.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.