Logo Legnica24h.pl
Reklama

Legnicki Rower Miejski rozpoczyna zimową przerwę

Sukcesem kończy się pierwszy sezon nowego Legnickiego Roweru Miejskiego. Mimo, że w tym roku z rowerów można było korzystać dopiero od lipca, legniczanie nie zawiedli.

© Materiały prasowe / Nextbike Polska

W tym sezonie legniczanie wypożyczyli rowery 44 tysiące razy! To więcej niż łącznie w dwóch poprzednich sezonach!

W tym roku Legnicki Rower Miejski powrócił w nowej, rozszerzonej formule. Od lipca można było wypożyczyć 98 rowerów na 11 stacjach. W sierpniu uruchomiona została nowa stacja, Centrum Handlowe Auchan Legnica, a liczba standardowych rowerów wzrosła o 10 sztuk. Dodano też 2 rowery familijne typu cargo. W sumie w Legnicy można korzystać z 12 stacji i 110 rowerów.

Rower miejski już od trzech lat jest niewątpliwym hitem sezonu. Stał się atrakcją miasta, a legniczanie go pokochali – mówi prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. – Nie inaczej jest w roku 2018. Mieliśmy znacznie więcej stacji i pojazdów, także niestandardowych. Każdego miesiąca padały rekordy wypożyczeń. Mieszkańcy skorzystali z rowerów 44 tysiące razy. System LRM wzbogaca ekologiczny charakter transportu publicznego i jego atrakcyjność, a wśród mieszkańców zapanowała moda na rowerowe eskapady. Dobrze się stało, że mamy obecnie trzyletnią umowę z operatorem systemu, który wciąż jest rozszerzany.

Legniczanie wypożyczyli w tym roku rowery 44 tysiące razy. To więcej, niż łącznie w sezonach 2016 i 2017! Najlepszym miesiącem był sierpień, kiedy liczba przejazdów przekroczyła 17,8 tysiąca. To ponad dwukrotnie więcej, niż w najlepszym miesiącu 2017 roku.

Legnicki Rower Miejski został rozbudowany i automatycznie zyskał na popularności. Nie możemy się już doczekać kolejnego sezonu, który rozpocznie się już 1 kwietnia. Jestem przekonany, że liczba wypożyczeń nadal będzie rosła, a rower miejski przekona do siebie kolejnych użytkowników – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

W tym roku w legnickim systemie zarejestrowało się ponad 3,5 tysiąca osób. W sumie liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 7,5 tysiąca. Średni czas jednego wypożyczenia Legnickiego Roweru Miejskiego wyniósł 28 minut i 11 sekund.

Największą popularnością wśród legniczan cieszyły się stacje: pl. Wilsona, pl. Słowiański i Złotoryjska / Sejmowa. Najpopularniejszą trasą była przejażdżka między stacjami Piłsudskiego / Horyzontalna i pl. Wilsona.

Tegoroczny sezon zakończy się 30 listopada. W nocy z piątku na sobotę możliwość wypożyczenia zostanie wyłączona, potem rowery trafią do magazynu. Na ulice Legnicy trafią z powrotem w kwietniu. W kolejnym sezonie większa będzie liczba stacji i rowerów.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.