Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Aż trzy tysiące rowerów w ciągu tygodnia

W ciągu zaledwie siedmiu dni lipca legniczanie blisko trzy tysiące razy skorzystali z rowerów miejskich.

© materiał prasowy UM Legnica

Przybyło ponad 690 nowych użytkowników. Najczęściej korzystamy z miejskich jednośladów w godzinach popołudniowych, a czas przejazdu trwa do 15 minut, dzięki czemu jedziemy za darmo.

W tym roku dostępnych jest 11 stacji wypożyczeń i 98 rowerów, w tym znane już z poprzedniego sezonu rowery dziecięce. Nowością są tandemy, które - podobnie jak rowery standardowe - można wypożyczać i oddawać na dowolnej stacji LRM. Rowery o podwójnym napędzie stają się coraz bardziej popularne. W ciągu jednego tygodnia wypożyczano je ponad 200 razy, natomiast rowery dziecięce – 68 razy.

Najbardziej uczęszczane przez użytkowników miejskie trasy rowerowe prowadzą z ulicy Jaworzyńskiej (SP 10) do placu Wilsona, z placu Wilsona w kierunku Piłsudskiego i Horyzontalnej, z placu Wilsona na Jaworzyńską i na plac Słowiański.

Do tej pory legniczanie najczęściej wypożyczają rowery na stacjach przy placach Wilsona i Słowiańskim, przy Piłsudskiego/Horyzontalnej oraz Złotoryjskiej/Sejmowej.

W tym roku z Legnickiego Roweru Miejskiego będzie można korzystać do końca listopada. W 2019 i 2020 roku sezon rozpocznie się już 1 kwietnia. System zostanie dodatkowo rozbudowany – w sumie dostępnych będzie 14 stacji wypożyczeń i 122 rowery.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.