Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legnicki Park Wodny AquaFun. Prace zgodnie z harmonogramem

Tony stali, betonowe konstrukcje oraz ciężki specjalistyczny sprzęt budowlany przy ul. Stromej to znak, że prace przy budowie legnickich basenów letnich nie zwalniają tempa - mówi Magdalena Ryglicka, prezes Strefy Aktywności Gospodarczej.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Specjaliści od technologii wody kontynuują prace przy basenie rekreacyjnym, który będzie wyposażony w wiele wodnych atrakcji. Naprzemiennie wchodzą technicy od prac żelbetowych, zakrywając kolejne instalacje, kolektory i wykańczając płytę denną basenu.

Równocześnie tuż obok powstaje 174 metrowy brodzik dla najmłodszych. Aktualnie płyta brodzika uzbrajana jest w elementy technologii wody. A już za chwilę rozpoczną się wykopy pod wodny plac zabaw o pow. 155 m².

Dobiegają końca prace związane z budową pomieszczeń podziemnych - zbiorniki wyrównawcze, retencyjne i komory. Wykonawca wkrótce przystąpi do rozprowadzenia sieci elektrycznych i sanitarnych, a także sieci zasilających atrakcje wodne. Na nowo wybudowanych budynkach kas i sanitariatów powstają ceramiczne pokrycia dachowe.

Wykonawcą parku wodnego jest Firma Moris, która złożyła najlepszą ofertę i wygrała ogłoszony przez Strefę Aktywności Gospodarczej przetarg na budowę w formule zaprojektuj i wybuduj Letniego Parku Wodnego AquaFun w Legnicy. W przetargu uczestniczyły trzy firmy. Zwycięska zaproponowała cenę 26 mln 384 tys. zł.

Aquafun Legnica to kolorowy wodny plac zabaw dla dzieci i dorosłych, składający się z: trzech zjeżdżalni (pontonowej, kamikaze i trzytorowy multislide), basenu dla najmłodszych, wodnego placu zabaw wyposażonego w wodne tryskacze o kształtach pobudzających dziecięcą wyobraźnię i przyjazne, zapewniające bezpieczeństwo podłoże. Sześciotorowy basen pływacki i basen rekreacyjny wyposażone będą w szereg najnowocześniejszych atrakcji wodnych, m.in.: rwąca rzeka, huśtawka wodna, masażery wodne, gejzery, wodna wyspa i wiele innych.

Dzięki tej wielkiej inwestycji legniczanie otrzymają własne, nowoczesne, bezpieczne i pełne atrakcji kąpielisko. Naszą ideą jest stworzenie dużego kompleksu wypoczynkowo - sportowego, edukacyjnego i rekreacyjnego w parku i jego sąsiedztwie. Jego ważnym elementem będzie właśnie AquaFun – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.