Logo Legnica24h.pl
Reklama
Allatonce jaworska hurtownia wielobranżowa
Collegium Witelona

Prezydent otworzył mistrzostwa kraju w łucznictwie klasycznym. Zobacz, jak strzelają

Prezydent Tadeusz Krzakowski otworzył w piątek trzydniowe mistrzostwa Polski seniorów w łucznictwie klasycznym. O medale walczy ponad 120 łuczniczek i łuczników z całego kraju. Impreza odbywa się bez udziału publiczności.

© Materia??y prasowe / UM Legnica

Nasze miasto reprezentują: Ida Sałek, Jacek Proć, Wojciech Lubera i Michał Gomoliszek. Jacek Proć, dwukrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy wraca do rywalizacji po 8–letniej przerwie, spowodowanej zawieszeniem kariery. Organizatorem mistrzostw jest OSŁ Strzelec Legnica.

Bardzo dziękuję organizatorom za podjęcie się tego wyzwania w tak trudnym czasie – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski podczas otwarcia mistrzostw. – To kolejna wielka impreza łucznicza w naszym mieście. Tym razem, niestety, w innych realiach. Zawodnikiem życzę wspaniałych sukcesów.

Zachęcamy do kibicowania i śledzenia przebiegu zawodów live poprzez Ianseo: https://www.ianseo.net/Details.php?toid=7545.

Niedzielne finały Mistrzostw transmitowane będą na żywo w serwisie YouTube: Finały LXXXIV Mistrzostw Polski Seniorów w Łucznictwie - Legnica 11 - 13 września 2020

Program 84. Mistrzostw Polski Seniorów w łucznictwie klasycznym:

Piątek (11 września):

  • godz. 13.00 - uroczyste otwarcie 84 MPS
  • godz. 14.15 - strzelania kwalifikacyjne na odl.90,70,60m kobiet i mężczyzn.

Sobota (12 września):

  • godz. 8.45 - strzelanie kwalifikacyjne na odl. 50,30m kobiet i mężczyzn
  • godz. 13.50 - pojedynki eliminacyjne i finałowe zespołów kobiecych i męskich /70m/
  • godz. 16.30 - pojedynki eliminacyjne i finałowe mikstów /odl.70/

Niedziela (13 września):

  • godz. 8.45 - pojedynki eliminacyjne i finałowe indywidualne kobiet i mężczyzn /70/
  • godz.11:30 - strzelania finałowe, miksty, zespoły, indywidualne kobiet i mężczyzn
  • godz.13:10 - strzelania specjalne do „KURA”
  • godz. 14.00 - zakończenie MP Seniorów Legnica 2020.

Przypomnijmy, że w miniony weekend nasze miasto było organizatorem mistrzostw Polski w łukach bloczkowych i barebow (łuki gołe). Dwa złote medale i jeden brązowy zdobyli łucznicy OSŁ Strzelec Legnica. Złoto w kategorii łuków bloczkowych wywalczyli – indywidualnie Krzysztof Gorczyca oraz drużyna pań w składzie: Monika Sosnowska, Katarzyna Szałańska, Magdalena Zakrawacz. Natomiast brąz w mikstach zdobyli Magdalena Zakrawacz i Krzysztof Gorczyca. W turnieju rywalizowało około stu zawodniczek i zawodników z całego kraju.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.