Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legnicka drogówka wyeliminowała dwóch nietrzeźwych kierowców

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wyeliminowało dwóch amatorów jazdy na podwójnym gazie.

Zdj. ilustracyjne © Policja Małopolska

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy codziennie podejmują działania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Podczas weekendu funkcjonariusze wyeliminowali z drogi dwóch kierujących, którzy podróżowali z promilami.

W piątek 31 marca br. o godz. 8.40 w miejscowości Nowa Wieś Legnicka policjanci legnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki opel. Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu, wobec powyższego dokonali sprawdzenia jego stanu trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że 53 – letni mieszkaniec Gminy Legnickie Pole miał ponad 1,2 promila w wydychanym powietrzu.

Kolejnym amatorem jazdy na podwójnym gazie okazał się być kierowca, który również wsiadł za kierownicę opla. W niedzielę około 5.00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy na ulicy Działkowej zatrzymali do kontroli 37- letniego mężczyznę. Z uwagi na podejrzane zachowanie kierującego oraz wyczuwalną woń alkoholu policjanci postanowili przebadać mężczyznę na zawartość alkoholu. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości, mieszkaniec Legnicy wydmuchał blisko 2 promile. Kierowcę po wykonaniu czynności umieszczono w Miejskiej Izbie Wytrzeźwień.

Przypominamy!

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

mł. asp. Iwona Król-Szymajda

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.