Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Logo Legnica24h.pl
© Materiały prasowe / ego

Udostępnij:

Legnica Jazz Day

Muzyka|LCK|Dla mieszkańca

Koncert zespołu Daniel Toledo Quartet, na czele którego stoi znakomity, ekwadorski kontrabasista Daniel Toledo.

Artysta jest m.in. wykładowcą na Uniwersytecie San Francisco w Quito, zwycięzcą prestiżowego Jazz Envoys 2010, dzięki czemu stał się częścią Jamey Aebersold Summer Jazz Workshop w Louisvile Kentucky. Występował też m.in. w znanym Kennedy Center w Waszyngtonie.
W trakcie licznych tras koncertowych po Europie, Azji i obu Amerykach koncertował między innymi z Tedem Lo, Johnem Backwellem, Perico Sambeatem, Yoronem Israelem, Victorem Mendozą.

W skład formacji Daniel Toledo Quartet wchodzą:

  • Daniel Toledo (Ekwador) - bass
  • Kuba Więcek - saksofon
  • Piotr Orzechowski - fortepian
  • Michał Miśkiewicz - perkusja

Pomysł wspólnego grania narodził się z muzycznej współpracy Daniela Toledo i polskiego pianisty Piotra Orzechowskiego (Pianohooligana). Artyści poznali się podczas studiów w Berklee College of Music w Walencji. Ich wspólne koncerty i dyskusje o muzyce doprowadziły do powstania zespołu, który tworzyli początkowo: Daniel Toledo (kontrabas), Piotr Orzechowski (fortepian), Joshua Wheatley (perkusja). Po kilku występach i dostrzeżeniu potencjału zespołu, muzycy postanowili nagrać pierwszy album zatytułowany "Elapse", na którym znalazły się autorskie kompozycje Daniela Toledo.
W ramach promocji płyty zespół wystąpił na Festival Ecuador Jazz - największym festiwalu jazzowym w Ekwadorze oraz podczas koncertów w Chile i wielu krajach Europy.

W 2017 roku światło dzienne ujrzał drugi album Daniela Toledo "Atrium", który został wydany nakładem polskiej wytwórni For Tune. Album spotkał się ze znakomitym przyjęciem zarówno w Europie jak i Ameryce Południowej. Podczas prac nad albumem do zespołu dołączył szwedzki perkusista Paul Svanberg.

W 2018 narodziła się nowa idea kwartetu. Do Daniela Toledo i Piotra Orzechowskiego dołączyli polscy, uznani muzycy - Kuba Więcek na saksofonie i Michał Miśkiewicz na perkusji.

Zespół nagrał wspólnie album zatytułowany "Fletch", który trafi na rynek w lutym 2020 r. Na najnowsze wydawnictwo składają się utwory, w których tradycja europejskiego jazzu, zasilana żywiołem improwizacji, wchodzi w nieoczywisty dialog z muzyką Ameryki Południowej, nade wszystko Ekwadoru. Daniel Toledo próbuje tym samym wpisać nieznaną powszechnemu odbiorcy muzykę swojego kraju w jazzowy idiom.

Legnickie Centrum Kultury zaprasza na ten wyjątkowy koncert!

Bilety w cenie: 45 zł (przedsprzedaż do 21 lutego br.) i 60 zł (od 22 lutego br. do dnia koncertu) są do nabycia w Galerii Satyrykon w Legnicy (Rynek 36). Uczniowie i studenci mogą kupić bilety w cenie 30 zł przed koncertem, za okazaniem legitymacji.

Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała)
Wyznacz trasę
 
23 lutego 18:00
 
Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała)
 
bilety 45 i 60 zł

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.