Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Kurs muzyczny dla dorosłych – jak wybrać najlepszy? Wskazówek udzielą Orły Kształcenia!

Nauka gry na instrumencie to wspaniała próba poznania wszystkich tajników muzyki. Wspaniały nauczyciel poprowadzi nas przez drogę odkrywania naszego poczucia rytmu, koordynacji oraz wydobywania naszej wrażliwości na muzykę.

© Materiały prasowe / Grupa TipMedia

Nie każdy kurs nauki gry będzie jednak równie skuteczny w przypadku dorosłych, jak więc wybrać ten najlepszy? Tylko z Orłami Kształcenia.

Kursy muzyczne są dla dorosłych?

Mitem jest przekonanie, że świat muzyki otwarty jest tylko dla najmłodszych. Nawet osoby w średnim wieku mogą spróbować swoich sił. Muszą jednak wiedzieć, że będzie to od nich wymagało dużo pracy, a nie wszystkie efekty będą osiągalne (ze względu choćby na anatomię ścięgien i stawów, które już tak łatwo nie dostosują się do nowej aktywności). Są jednak przypadki, gdzie instrumentaliści zaczynali naukę w wieku dorosłym, a po kilku latach koncertowali na światowych scenach. Nie musimy oczywiście dążyć do tak dalekosiężnych celów. Nauczenie się „Dla Elizy” czy „Sonaty księżycowej” też będzie skuteczną motywacją.

Kurs muzyczny – co jest ważne?

Wielu dorosłych, którzy chcą zacząć naukę gry na instrumencie decyduje się na kursy. Zabrze, Kraków czy Gdynia? Teraz już nie ma znaczenia wielkość miasta, prawie w każdym znajdziemy szkoły muzyczne lub korepetytorów, którzy oferują prywatne lekcje. Wysokość ceny jednak nie jest tutaj wyznacznikiem jakości. Sprawdźmy przede wszystkim kompetencje nauczyciela. Najtańsze, dość profesjonalne ręce dla początkującego to studenci wydziału instrumentalnego na Akademii lub Uniwersytecie Muzycznym. Jeśli szukamy bardziej doświadczonych nauczycieli wybierzmy absolwentów tego kierunku z kilkuletnim stażem. Wystrzegajmy się natomiast studentów oraz dyplomantów kierunku edukacja muzyczna. Brzmi profesjonalnie, lecz magistrowie tego wydziału mają głównie uprawnienia do prowadzenia chóru, małej orkiestry lub prowadzenia lekcji muzyki w szkole ogólnokształcącej. Ze święcą będzie tam szukać osób, które naprawdę potrafią przekazać tajniki gry na instrumencie.

Kurs muzyki – opinie

Nawet najlepiej wykwalifikowany nauczyciel może nie mieć powołania do zawodu. Chcemy trafić na takiego, który nas poprowadzi przez tajniki wiedzy muzycznej z cierpliwością i życzliwością, choćbyśmy mieli jechać dla niego z Radomia do Warszawy. Kurs gry na instrumencie powinien być sprawdzony przez innych. Sprawdź czy firma znajduje się na stronie plebiscytu Orły Kształcenia. Całe zestawienie opiera się na wszystkich ocenach, które zostały dodane w sieci danemu przedsiębiorcy. Na witrynie organizatora widnieją tylko te, które przynajmniej w 80% zadowoliły swoich klientów. W przypadku, gdy nie ukończyłeś jeszcze 25 roku życia, spróbuj znaleźć dla siebie np. muzyczną szkołę w Białymstoku. Będziesz miał pewność kompetencji nauczycieli oraz zdobędziesz świadectwa, certyfikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.