Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Koncert Sławka Uniatowskiego z okazji Dnia Kobiet

Muzyczne świętowanie Dnia Kobiet planowane jest na niedzielę, 10 marca, kiedy to w Hali Widowiskowo-Sportowej w Legnicy (ul. Lotnicza 52) zaśpiewa Sławek Uniatowski.

© Materiały prasowe / LCK

Początek wydarzenia o godzinie 17:30, bilety w cenie 35 złotych są do nabycia w Galerii Satyrykon (Rynek 36); wkrótce trafią one także do sprzedaży w serwisie eBilet.

Sławek Uniatowski to śpiewający barytonem wokalista, kompozytor, autor tekstów i multiinstrumentalista. Od najmłodszych lat rozwijał umiejętność muzyczne. Grał na instrumentach klawiszowych i szybko zainteresował się jazzem, co z kolei zapoczątkowało jego karierę wokalną. Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek. Wiosną 2005 roku wziął udział w czwartym sezonie talent show „Idol" w telewizji Polsat. Dotarł do finału, a ostatecznie zajął drugie miejsce.

W trakcie scenicznej działalności występował i nagrywał między innymi z Marylą Rodowicz, Zbigniewem Wodeckim, Anią Rusowicz, Mietkiem Szcześniakiem oraz Janem Kantym Pawluśkiewiczem. Śpiewał przy akompaniamencie Polskiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Orkiestry Adama Sztaby czy Chopin University Big Band pod kierownictwem Piotra Kostrzewy. Interpretował utwory Grzegorza Ciechowskiego Johna Lennona, Paula McCartneya, Andrzeja Zauchy i Franka Sinatry. Koncertował między innymi w Indiach i Japonii.

20 kwietnia 2018 roku odbyła się oficjalna premiera albumu zatytułowanego „Metamorphosis", składającego się z 13 kompozycji Sławka, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki. W czerwcu 2018 roku Uniatowski wziął udział w Konkursie Premiery na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a w czerwcu 2019 roku jego debiutanckie wydawnictwo uzyskało status Złotej Płyty. W 2019 roku Sławek zadebiutował na ekranie, wcielając się w postać Leszka Krajewskiego w serialu „M jak miłość", w którym występował do 2021.

W styczniu 2020 ruszyły prace nad nowym krążkiem wokalisty. W sierpniu tego roku ukazał się „Koniec świata" – pierwszy singiel promujący nadchodzące wydawnictwo. Utwór został zaprezentowany podczas koncertu „Premiery" na 57. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Najświeższa płyta Sławka zatytułowana po prostu „Uniatowski" ma się ukazać w kwietniu.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.