Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Zapowiedź: Chrobry Głogów - Miedź Legnica

W kolejnym spotkaniu kontrolnym w trakcie zimowej przerwy w oficjalnych rozgrywkach piłkarze Miedzi zagrają na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

© Materiały prasowe / MiedĹş Legnica

Legniczanie kończą drugi tydzień przygotowań. "Realizujemy wcześniej założony przez nas plan. Wszystko musi mieć swój porządek i tak też jest w naszej pracy teraz. Cieszymy się, że mimo intensywnej pracy w zdecydowanej większości omijają nas kontuzje i zespół sumiennie trenuje. Przed wylotem do Turcji mamy określone zagadnienia pod kątem taktycznym do wykonania, a temu oczywiście towarzyszy dalsza progresja obciążeń motorycznych" – mówi asystent trenera Maciej Patyk.
 
Pomarańczowo-czarni, będący najbliższym przeciwnikiem Miedzi, to rywal doskonale znany legniczanom. Zespół znad Kaczawy z ekipą z Głogowa mierzył się już 62 razy w oficjalnych spotkaniach, a do tego regularnie spotyka się z Chrobrym w meczach towarzyskich. Jesienią na Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Legnicy w zawodach Fortuna 1 Ligi obie drużyny pogodził remis. Na zdobytą na początku spotkania bramkę Mikołaja Lebedyńskiego, po przerwie odpowiedział Marcel Mansfeld. W tym starciu swoje pierwsze pełne 90 minut w barwach Miedzi rozegrał Tarsicio Aguado Arriazu, dla którego zimowy okres przygotowawczy, z jakim spotkał się w Polsce, jest pewną nowością.
 
"Brak oficjalnych zawodów w styczniu to dla mnie nowość, ponieważ w Hiszpanii pogoda jest w tym okresie dobra do gry i w styczniu normalnie rozgrywamy ligę. Mimo to, myślę, że dobrze się aklimatyzuję i jestem tutaj zadowolony, chociaż ta sytuacja jest dla mnie trochę dziwna" – nie kryje Tarsi Aguado.
 
Zielono-niebiesko-czerwoni ciężko pracują, mając już za sobą pierwszy mecz kontrolny. Legniczanie przegrali na wyjeździe 0:3 z przedstawicielem czeskiej elity Slovanem Liberec.
 
"Cały czas doskonalimy się jako zespół. Kontynuujemy robienie tego, czego oczekuje od nas trener. Tak, by drużyna skutecznie działała na boisku i przede wszystkim stale się rozwijała, rozgrywając udane zawody i notując dobre wyniki. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze. Podczas okresu przygotowawczego bardzo dobrze trenujemy i nie możemy doczekać się już meczu z Chrobrym Głogów, bo najlepiej rozwijać się poprzez grę. Spodziewam się trudnego spotkania, ale w tym okresie przede wszystkim zamierzamy się rozwijać jako zespół na boisku i z końcem każdego dnia chcemy być lepszymi piłkarzami" – dodaje pomocnik Miedzi.
 
Ostatnie starcie z wyżej notowanym rywalem dostarczyło sporą dawkę wiedzy sztabowi szkoleniowemu Miedzi. Legniczanie rozwijają swój model gry, a pojedynek ze Slovanem dał zielono-niebiesko-czerwonym wiele materiałów, które przedstawiciele sztabu w bieżącym tygodniu omawiali z piłkarzami.
 
"Przede wszystkim graliśmy z wymagającym przeciwnikiem, co zawsze pozwala na wyciągnięcie większej liczby wniosków. Z jednej strony oczywiście wiemy, w jakim momencie przygotowań jesteśmy i kontrola tego meczu pod kątem aspektów motorycznych była istotna, ale najważniejszy jest progres zespołu pod kątem organizacji gry i rozwój naszego modelu gry w dłuższej perspektywie czasu. Mieliśmy w tym meczu różne momenty, ale na pewno te, w których wyglądaliśmy słabiej od przeciwnika, dały nam sporo materiału do omówienia z zawodnikami. Szczególnie dotyczyły one działań indywidualnych i grupowych w fazie bronienia" – podkreśla asystent trenera.
 
Teraz przed zespołem znad Kaczawy kolejny test. Legniczanie zagrają z Chrobrym, który również ma za sobą pierwszą grę kontrolną. Podopieczni trenera Piotra Plewni pokonali 3:1 Polonię Warszawa po golach Bartosza Biela, Macieja Maćkowiaka i Mateusza Ozimka.
 
"Przede wszystkim patrząc długofalowo - jest to kolejny etap przygotowań, w którym zawodnicy mają swoją pracę do wykonania, a do tego niezbędny jest mecz. Każdy z piłkarzy ponownie zagra 45 minut. W tym czasie zamierzamy po pierwsze sprawdzić jak funkcjonują nowe elementy, które chcemy wprowadzać do naszej gry, a w perspektywie tylko ostatnich dni – jak poszczególni zawodnicy zareagowali na odprawy indywidualne w tygodniu i jakie wnioski wyciągnęli z ostatniej rywalizacji ze Slovanem Liberec" – zauważa trener Patyk.
 
Choć w okresie przygotowawczym to nie wyniki poszczególnych gier kontrolnych są kluczowe, to jednak legniczanie podchodzą do każdego meczu z chęcią odniesienia zwycięstwa.
 
"W meczu z głogowianami będę chciał realizować to wszystko, co trener oczekuje od pomocników, pomagać drużynie grając bez piłki przy zadaniach defensywnych, a przede wszystkim starać się pomagać zespołowi przy posiadaniu futbolówki, w tworzeniu okazji dla naszych napastników. Mam nadzieję, że uda nam się wygrać ten mecz" – kończy Aguado.
 
Początek sobotnich zawodów o godz. 11. Mecz rozegrany zostanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy głównym obiekcie Chrobrego przy ul. Wita Stwosza. Jeśli warunki na to pozwolą, Miedź Legnica przeprowadzi transmisję ze spotkania na klubowym kanale w serwisie YouTube.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.