Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Jak głosujemy w LBO 2019?

Głosowanie w VI edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego 2019 rozpocznie się 1 października (poniedziałek) o godzinie 8.00, a zakończy – 8 października (poniedziałek) o godzinie 17.00. Wyniki będą ogłoszone do 26 października.

© Anna Cybulska

Mieszkańcy Legnicy mogą wybierać spośród 69 projektów. Do głosowania uprawnione są osoby pełnoletnie (także te, które do 8 października 2018 roku osiągną ten wiek), które zameldowane są w Legnicy na pobyt stały lub czasowy (co najmniej od dnia 24 września br.).

Głosujemy internetowo, a więc wszystkie ręce na klawiatury. Technologia jest bardzo prosta. Wchodzimy na stronę www.lbo.legnica.eu i naciskamy ikonkę Głosuj. Można to uczynić z dowolnego miejsca, przez całą dobę albo odwiedzić jeden z 16 specjalnych punktów do głosowania. Wprowadzamy swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL i numer telefonu komórkowego. Obcokrajowcy, którzy nie posiadają numeru PESEL, pozostawiają to pole puste.

Każdy głosujący ma do dyspozycji 5 punktów, które może przyznać jednemu projektowi lub w dowolny sposób podzielić na kilka zadań zlokalizowanych w dowolnym obszarze miasta. Na koniec procedury otrzymujemy esemesem kod weryfikacyjny na podany numer telefonu komórkowego i wpisujemy go do formularza. Podawanie kodu zastosowane jest po raz drugi w legnickich głosowaniach LBO i zastąpiło, jako weryfikator, wpisywanie nazwiska rodowego matki. Dodajmy, że na jeden numer telefonu może być wygenerowanych pięć kodów SMS, a więc może też z niego skorzystać pięć osób.

Na terenie całego miasta zorganizowano 16 punktów do głosowania, głównie w placówkach oświatowych. Są one przeznaczone dla osób, które nie posługują się internetem lub telefonem komórkowym, a pragną zagłosować. W punktach otrzymają wszelką niezbędną do tego pomoc, bez konieczności posiadania przy sobie telefonu komórkowego. Czynne są one w dni robocze w godz. 8.00-17.00, a w sobotę od 10.00 do 15.00.

Oto wykaz punktów do głosowania:

 1. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Lotnicza 26
 2. Filia nr 1 Legnickiej Biblioteki Publicznej, ul. Gojawiczyńskiej 4
 3. Filia nr 2 Legnickiej Biblioteki Publicznej, ul. Pomorska 56
 4. Filia nr 4 Legnickiej Biblioteki Publicznej, ul. Heweliusza 7/N
 5. Filia nr 5 Legnickiej Biblioteki Publicznej, ul. Wielogórska 1
 6. Miejskie Przedszkole nr 11, ul. Krzemieniecka 1
 7. II Liceum Ogólnokształcące, ul. Zielona 17
 8. Miejskie Przedszkole nr 3, ul. Rzemieślnicza 10
 9. Młodzieżowe Centrum Kultury, ul. Mickiewicza 3
 10. Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Jaworzyńska 47
 11. Szkoła Podstawowa nr 19, al. Rzeczypospolitej 129
 12. Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Polarna 1
 13. Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Marynarska 31
 14. Centrum Dialogu Obywatelskiego, Rynek 4
 15. Zespół Szkół Samochodowych, ul. Słubicka 7
 16. Świetlica Terapeutyczna nr 1, ul. Bracka 16

Okres poprzedzający głosowanie liderzy poszczególnych projektów LBO wykorzystują na ich promocję. Kampania promocyjna może trwać także podczas wszystkich dni głosowania, bowiem w LBO nie obowiązuje „cisza wyborcza". Urząd Miasta przygotował specjalne pakiety promocyjne, które można otrzymać w Centrum Dialogu Obywatelskiego, (Rynek 4). Można je też pobrać na www.lbo.legnica.eu. Do tej pory skorzystała z tej możliwości ponad połowa wnioskodawców.

Materiały promocyjne mogą być umieszczane wyłącznie w miejscach uzgodnionych z ich zarządcami lub właścicielami. Po zakończonej kampanii muszą być przez wnioskodawców uprzątnięte.

Ulotka LBO 2019

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.