Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Fotograficzne talenty legnickich seniorów nagrodzone

Zdjęcie pod tytułem „Sportowa, zdrowa Legnica” zdobyło I miejsce w konkursie fotograficznym „Senioralne lato 2020 w czasie epidemii”. Autorką zwycięskiej fotografii jest Maria Strębicka, legnicka seniorka.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Konkurs skierowany był do osób w wieku 60+, które lubią robić zdjęcia i chciały na fotografiach pokazać, jak spędziły lato 2020 w czasie pandemii. Konkurs był organizowany przez Legnickie Centrum Kultury i Urząd Miasta Legnicy, w partnerstwie z firmą Fuji Film z Galerii Piastów.

W skład jury weszli: Marta Bilejczyk-Suchecka, zastępca dyrektora LCK, Anna Lango z Urzędu Miasta i Jakub Wielogórski z Fuji Film.

Fotografia, która zwyciężyła, przedstawia legnickich seniorów promujących aktywny tryb życia. Co ważne - ta aktywność jest nie tylko do zdjęcia; nasi seniorzy trenują i dbają o formę na co dzień. I m.in. za to ich tak podziwiamy.

Drugie miejsce przypadło Dorocie Pliżdze, za przewrotne zdjęcie pod tytułem „Życie”, trzecie zdobyła Alina Pilarska za fotografię bez tytułu, przedstawiającą seniorki pozujące w ciekawy sposób na tle morza.

Wyróżnienia zdobyli: Świetlica Terapeutyczna nr 1 za zdjęcie „Wyciągnęli się do słońca”, Ewa Majewska za zdjęcie „Senioralna fala sportowa” oraz Leon Michałowski za fotografię „Nad dachami Omisa – Chorwacja”.

Gratulujemy wszystkim laureatom. Także tym seniorom, którzy po nagrody nie sięgnęli, ale zrobili naprawdę ciekawe zdjęcia ze swoich wakacji i zdecydowali się wysłać je na konkurs. Trzymajcie tak dalej!

Wręczenie nagród laureatom i otwarcie wystawy najciekawszych zdjęć nadesłanych na konkurs miało odbyć się w niedzielę (30 sierpnia) w parku Miejskim w Legnicy, ale ze względu na deszcz zostało przeniesione na inny termin.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.