Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Nowy rok szkolny. Prezydent nagrodził uczniów

Witamy rok szkolny 2020/2021. Witamy go skromnie, ale uroczyście. Ogromnie się cieszę, że stypendiami mogę nagrodzić wyróżniających się uczniów legnickich szkół za ich osiągnięcia – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się 1. września w Akademii Rycerskiej. Ze względów bezpieczeństwa obowiązywały rygory sanitarne.
W Legnicy już od wielu lat nowy rok szkolny jest okazją do szczególnego nagrodzenia i uhonorowania uczniów wszystkich poziomów szkół, którzy wyróżniają się osiągnięciami naukowymi z wiedzy ogólnej, wiedzy technicznej, a także artystycznymi i sportowymi. Uczniowie, osiągający najlepsze wyniki, zostają laureatami stypendiów prezydenta miasta.

Jednorazowe stypendia na nowy rok szkolny 2020/2021 podczas spotkania z laureatami otrzymało w Legnicy 100 uczniów. Miasto przeznaczyło na nie prawie 68 tys. zł. Prymusi ze szkół podstawowych są wyróżnieni stypendiami po 600 zł, a uczniowie szkół ponadpodstawowych – po 700 zł.

– W czasie wielkich wyzwań jestem wdzięczny uczniom i ich wspaniałym nauczycielom za Waszą postawę. Pracujcie i uczcie się w bezpiecznych warunkach, które staramy się zapewnić. To wielki wysiłek organizacyjny. Zdobywajcie wiedzę, ucząc się też odpowiedzialności za innych. Niech to będzie udany, dobry i zdrowy rok – mówił prezydent Legnicy.

Poinformował też zebranych o powołaniu z dniem 1. września pełnomocnika prezydenta miasta do spraw dzieci i młodzieży. Został nim Jakub Należny. – Siła młodości dzieci i młodzieży ma w Legnicy ogromny potencjał. Pełnomocnik, znany i szanowany za swą działalność wolontariacką, będzie Waszym przewodnikiem, inspiratorem różnych przedsięwzięć, ale i przyjacielem – powiedział Tadeusz Krzakowski.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.