Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) TBS buduje kolejne mieszkania

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze, którego głównym udziałowcem jest Legnica, od roku buduje na osiedlu w Lasku Złotoryjskim przy ul. Makuszyńskiego nowy blok dla 44 rodzin.

© Anna Cybulska

W budynku, który wyposażony jest m.in. w podziemne garaże, wykorzystane zostaną najnowocześniejsze technologie, oszczędzające energię i zdecydowanie obniżające koszty przyszłej eksploatacji. Będzie on miał ogrzewanie sufitowe, które zapewni system studni i pomp głębinowych, które dostarczą ciepło z wnętrza ziemi. Z kolei system wentylacji doprowadzi do mieszkań przefiltrowane i oczyszczone powietrze. Dzięki rekuperacji ciepło będzie mechanicznie odzyskiwane. Zimą ciepło. Latem chłodno.

Każdy z lokatorów, otrzyma oprócz mieszkania z balkonem, także pomieszczenie gospodarcze i garaż. W budynku powstają jedno, dwu, trzy i czteropokojowe mieszkania o średniej powierzchni ok. 50 m2. Koszt tej inwestycji, przewidzianej w cyklu dwuletnim, to około 8 mln zł. Jest ona finansowana z niskooprocentowanej pożyczki z Banku Budownictwa Krajowego (49 proc), przyszłych lokatorów, gminę i TBS. Koniec budowy latem 2019 roku. Wszystkie lokale mają już swoich najemców.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.