Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Sound War IV - relacja z legnickiej bitwy dźwięków

Za nami czwarta edycja legnickiej bitwy dźwięków Sound War organizowanej przez Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie w klubie Spiżarnia. Zwyciężyła legnicka hard rockowa grupa Royal Beggars.

Statuetka za zwycięstwo w plebiscycie publiczności Sound War IV wraz z 1000 zł powędrowała do nowej legnickiej hard rockowej grupy Royal Beggars © Materiały prasowe / LAiK / Mariusz Witkowski

Wybór laureatów nie był łatwy, tym bardziej, że na scenie zaprezentowany został przekrój wyjątkowo różnych gatunków muzyki. W muzycznej batalii udział wzięli Melike Ciritci, HuRaban, Royal Beggars, The Fluorescence, Bartosz Rzepka, The Dealer i Alther Ego. Koncert tradycyjnie zwieńczyli laureaci poprzedniej edycji imprezy – zespół Ad Hoc. Więcej o informacji o artystach można znaleźć TUTAJ. Imprezę poprowadzili członkowie LAiK-a, Dawid Stefanik i Katarzyna Młynarczyk.

 Jeśli chodzi o poziom muzyczny, to był on chyba największy w historii przeglądu – powiedział wiceprzewodniczący LAiK Tomasz Kotek.

Statuetka za zwycięstwo w plebiscycie publiczności Sound War IV wraz z 1000 zł powędrowała do nowej legnickiej hard rockowej grupy Royal Beggars. O zespole będzie można dowiedzieć się więcej w najbliższy dniach, ponieważ muzycy wygrali także voucher na artykuł promocyjny na łamach wiodących lokalnych portali (m.in. tulegnica, lca.pl, legnica24h.pl, laikart.pl, DamiTV, e-legnickie). Zespół wyjawił, że wygrane pieniądze pragnie przeznaczyć na nagranie nowego materiału w studiu muzycznym.

Na drugim miejscu uplasowało się multiinstrumentalne kobiece trio z Hurabanu (world music / folk). Artystki używając kilkunastu (w tym także egzotycznych) instrumentów zabrały widownię w muzyczną podróż po interesujących kulturach z różnych stron świata. Podium domknęła międzypokoleniowa formacja The Dealer, która w swojej twórczości czerpie inspirację głównie z big bita i bluesa lat 80.

Na imprezie było sentymentalnie z wielu względów. Jednym z powodów jest fakt, że organizacja za całokształt pracy 10 czerwca odbierze od Rady Miejskiej honorową odznakę Zasłużonych dla Legnicy, więc była okazja do podziękowań.

Za nami już niemal 6 bardzo aktywnych i kreatywnych lat, podczas których zorganizowaliśmy lub wpieraliśmy kilkadziesiąt projektów kulturalnych, edukacyjnych i charytatywnych. Jest to myślę wyróżnienie dla wszystkich legniczan, którzy włączyli się w nasz niezależny, oddolny ruch społeczny jakim jest Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie. Tak samo dziś, pragnę podziękować przede wszystkim sponsorom i wolontariuszom LAiK, dzięki którym to wszytko się dzieje – powiedział ze sceny założyciel i lider stowarzyszenia Dawid Stefanik.

Nagroda specjalna (pozakonkursowa) od STK Sprojct, czyli voucher o wartości 1000 zł na filmowe usługi produkcyjne i postprodukcję, powędrowała z rąk Marcina Kallasa do grupy The Dealer. Natomiast nagroda specjalna od Legnickiego Centrum Kultury, czyli możliwość zagrania koncertu na plenerowej imprezie miejskiej (np. Dni Legnicy) została przyzna formacji Huraban.

Ciekawostką jest, że na poprzedniej edycji Sound War legnicki skład uplasował sie najwyżej na trzecim miejscu. Tym razem całe podium należało do muzyków z Legnicy.

Fot. Materiały prasowe / LAiK / Mariusz Witkowski

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.