Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Nad Kaczawą rośnie piękny bulwar

Zaawansowane są prace na budowie bulwaru nad Kaczawą wraz z przebudową ul. Nadbrzeżnej. Obecnie wznoszony jest mur, będący także ważnym zabezpieczeniem przeciwpowodziowym.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Na jezdni układa się podłoże. W związku z budową sieci Legman pojawiają się utrudnienia dla pieszych. Inwestor zaleca, by omijać teren budowy.

Powstający nad Kaczawą bulwar będzie świetnym miejscem do wypoczynku i rekreacji. Będą tutaj ławki, leżanki, zielone skwery i mała architektura. Bulwar połączy ul. Kartuską z Wrocławską, która niedawno przeszła gruntowną przebudowę. Przypomnijmy, że przed laty po drugiej stronie Kaczawy powstał także bulwar, który cieszy się wśród legniczan popularnością.

Inwestycja obejmuje przebudowę ulicy Nadbrzeżnej i budowę bulwaru na powierzchni ok. 4,6 tys. m2. W części drogowej przebudowywana jest jezdnia i chodniki, powstaną zatoki postojowe na ul. Nadbrzeżnej. Bulwar zbudowany będzie z kostki i płyt kamiennych. Zagospodarowane zostaną pasy zieleni. Zmieni się także organizacja ruchu na ul. Nadbrzeżnej. Na odcinku od Wrocławskiej do Limanowskiego będziemy jeździć w jednym kierunku, natomiast od Limanowskiego do Kartuskiej w dwóch.

Bulwar buduje firma Budromos, która została wybrana w drugim przetargu.  Zaproponowała cenę - 3 mln 49 tys. zł. W budżecie na tę inwestycję zaplanowano natomiast 2 mln 484 tys. zł. Dlatego potrzebna była korekta budżetu. Podczas sesji 24 września ubiegłego roku radni przegłosowali prezydenckie poprawki do budżetu, dokładając 50 tys. zł do tej inwestycji w tym roku. Przyjęli także zmianę w Wieloletniej Prognozie Finansowej na 2019 r. Pozwoliło to zwiększyć nakłady na to przedsięwzięcie o kolejne 516 tys. zł. Inwestycja  uzyskała ponad 878 tys. zł dofinansowania unijnego. To kolejny już projekt na Kartuzach, który zdobył takie wsparcie. Termin zakończenia prac planowany jest na koniec marca tego roku.

Zobacz zdjęcia

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.