Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

(FOTO) Legniccy Harcerze już po spotkaniu opłatkowym

W sobotę, 16 grudnia 2023 r. w Sali im. Pelagii Majewskiej w Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyło się Wigilijne Spotkanie Hufca ZHP w Legnicy.

© Materiały prasowe / ZHP w Legnicy

Wydarzenie przygotowała pwd. Aleksandra Kozubal. Gościem części uroczystej był Prezes LSSE Przemysław Bożek, który zachęcił do oglądania wystawy o pt. "Co ja z Wami mam..." poświęconej papieżowi Janowi Pawłowi II z czasów, gdy jeszcze jako Karol Wojtyła organizował wyprawy turystyczne ze studentami. Opowiedział także o Oddziale Kawalerii Ochotniczej im. Pułku 4-go Ułanów Zaniemeńskich i działaniach LSSE na rzecz polskich szkół za naszą wschodnią granicą. Na ręce pana Prezesa zostało przekazane Betlejemskie Światło Pokoju. Lampion z nim będzie towarzyszył pracownikom Strefy przez cały tydzień, aż do nadchodzących wieczerzy wigilijnych.

W trakcie apelu Hufca, prowadząca go druhna Maria Kulisz otrzymała z rąk opiekunki swojej próby gwiazdkę potwierdzającą zdobycie stopnia Harcerki Orlej. Słowo Boże do zebranych wygłosił kapelan Hufca pwd. Krzysztof Czadowski. Następnie 80 uczestników wydarzenia podzieliło się opłatkiem, posiliło pysznymi pierogami i barszczykiem oraz otrzymało podwójne prezenty od Św. Mikołaja. Jednostki przedstawiły zwyczaje świąteczne i kolędy z innych krajów świata. A prawdziwym hitem spotkania okazał się pląs poprowadzony przez drużynowego 710 DW "Kedyw" phm. Artura Torbińskiego.

Na zakończenie drużynowi wszystkich jednostek otrzymali od komendanta Hufca Betlejemskie Światło Pokoju z misją rozniesienia go do 50 instytucji i przyjaciół harcerstwa. Jeden z pierwszych lampionów (ufundowanych przez samorząd powiatu legnickiego) powędrował do przedstawiciela firmy PKS w Lubinie, który stale obsługuje nasze wyjazdy. I już za miesiąc zawiezie 50 uczestników zimowiska do Murzasichla koło Zakopanego. A latem zuchy i harcerzy na kolonię do Stegny i obóz w Wygnańczycach. Rezerwacje są jeszcze możliwe do końca 2023 roku przez stronę www.legnica.zhp.pl
BŚP rozpocznie swoją wędrówkę już od niedzielnej Mszy Św. w Dłużycach, gdzie będziemy dziękować parafianom za wsparcie nas w organizacji Dolnośląskiego Przekazania BŚP w Prochowicach oraz w misji tworzenia III Harcerskiej Szlachetnej Paczki z Legnicy i Okolicy.

I właśnie bezpośrednio po wigilijnym spotkaniu członkowie 22 Prochowickiej Drużyny Harcerskiej, obu hufcowych gromad zuchowych (1 GZ "Chochliki, 2 PGZ "Wilczki") i Legnickiego Kręgu Instruktorskiego zawieźli do magazynu stowarzyszenia "Wiosna" naszą III Harcerską Szlachetną Paczkę z Legnicy i Okolicy. Zdjęcia z szykowania paczki można już zobaczyć na https://www.facebook.com/LegnicaZHP

Zdjęcia z WSH: druhna Vanessa Nikiel i pwd. Maksymilian Wenek

hm. Sławomir Waś

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.