Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Harcerska Szlachetna Paczka dla 7 Wspaniałych!

III Harcerska Szlachetna Paczka z Legnicy i okolicy trafi w tym roku do rodziny pani Marty. Prosto z Wigilijnego spotkania Hufca ZHP w Legnicy, którego współorganizatorem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

© Materiały prasowe / ZHP w Legnicy

"Siedmioosobowa rodzina o dość skromnych potrzebach kluczowych, na które zebraliśmy już środki, doświadczy nie tylko symbolu Betlejemskiego Światła Pokoju, ale i wymiernej pomocy" - informuje hm. Sławomir Waś k-t Hufca ZHP w Legnicy. O powodzenie projektu dba druhna podharcmistrzyni Jolanta Kozubal.

Z opisu rodziny i jej potrzeb wynika, że pani Marta samotnie wychowuje troje dzieci. Mieszka wraz z rodzicami i młodszą siostrą. Ojciec starszych córek zmarł jesienią tego roku, natomiast ojciec najmłodszego chłopca nie mieszka z rodziną. Dzieci na co dzień uczęszczają do szkoły i do świetlicy terapeutycznej. Po śmierci ojca pojawił się problem moczenia nocnego u Małgorzaty i Kai. Pani Marta pracuje jako pracownik porządkowy, a rodzice pomagają w obowiązkach domowych i w wychowaniu dzieci. Pan Jacek jest złotą rączką, a Pani Kasia lubi szyć, kiedyś zajmowała się tym zawodowo. Dzieci i siostra kobiety przejawiają talenty artystyczne - śpiew, akrobatyka, malarstwo. Pani Marta lubi gotować.

Na co dzień sytuacja rodziny jest trudna. Tata Pani Marty ma problemy z kręgosłupem i jest w takcie ubiegania się o orzeczenie o niepełnosprawności, natomiast mama pobiera rentę. Kobieta jako jedyna pracuje, jednak jej wypłata nie wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów utrzymania rodziny. Rodzina nie wymaga dużo od życia, cieszy się każdą wspólnie spędzoną chwilą. Wolny czas rodzina lubi spędzać na spacerach, a największą przyjemność sprawia im przebywanie razem.

"Chcemy podarować tym 7 Wspaniałym jak najwięcej. Jeszcze można się do nas przyłączyć darem lub darowizną. Swoją pomoc już zapowiedziała m.in. Szkoła Podstawowa nr 2 im. T. Kościuszki w Prochowicach i jej wolontariat oraz Parafia w Dłużycach" - zaznacza hm. Sławomir Waś.

"Harcerską Szlachetną Paczkę z Legnicy i Okolicy spakujemy ostatecznie w sobotę 16 grudnia br., w dniu Wigilijnego Spotkania Hufca w sali Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Stamtąd reprezentacja Hufca autokarem zawiezie wszystkie prezenty do magazynu Szlachetnej Paczki w Collegium Witelona. Do prezentów dołączymy oczywiście lampion z Betlejemskim Światłem Pokoju" - dodaje hm. Sławomir Waś.

Więcej o zrzutce: https://zrzutka.pl/vh2dbh

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.