Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FOTO) IV Kunicka Folk-Biesiada

IV Kunicka Folk-Biesiada przeszła do historii. Tradycyjnie biesiadę otworzył barwny korowód złożony z zaproszonych zespołów, mieszkańców Kunic, przybyłych gości. Jak zawsze korowód poprowadził sołtys Kunic Władysław Mielniczuk.

W tym roku na scenie nad jeziorem przy GOKiS Kunice wystąpiły: „Kumoszki" z Prochowic, „Wesoła Gromadka" z Gromadki, zespół „Przyjaciółki" z Chojnowa, „Czewniawianki" z Czarna, „Polanie" z Kwietna, kapela „Kulinianie" ze Środy Śląskiej, „My Słowianie" z Gromadki,  „Herbuty" z Tomisławia, Kapela Kunice - prawdziwe gwiazdy sceny ludowej.

Trwająca kilka godzin biesiada porwała do zabawy mieszkańców Kunic oraz wszystkich przybyłych, a serwowany przez organizatorów bigos strażacki wykonany przez Józefa Giedrojcia znikał w oczach.

Nie zabrakło znamienitych gości, w tym dniu do Kunic przybyli: posłowie na sejm RP Elżbieta Stępień i Robert Kropiwnicki, starosta legnicki Adam Babuśka, wicestarosta Janina Mazur, Kazimierz Burtny prezes powiatowej organizacji PSL w Legnicy, komendant Straży Pożarnej Józef Giedrojć, prezes stowarzyszenia Krajobrazy Tadeusz Samborski.

Można było spotkać ludzi ze świata muzyki: Paweł Lenar, Aneta Lenar czy Tadeusz Olchowski.

Fot. Materiały prasowe / GOKiS Kunice

Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.