Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FOTO) Imprezy plenerowe na zakończenie września w gminie Kunice

Ostatnia sobota września w gminie Kunice upłynęła pod znakiem słońca, zapachu pieczonego ziemniaka, zabaw i gier na świeżym powietrzu oraz ostatnich pląsów pod gołym niebem przy świetnej muzyce.

© Materiały prasowe / GOKiS Kunice / Natalia Kuźniar

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach wraz z radami sołeckimi i zaangażowanymi mieszkańcami zaprosił do wspólnej zabawy w Golance Górnej, w Szczytnikach Małych oraz Rosochatej.

W Golance Górnej pomimo kapryśnej pogody wszyscy uczestnicy Festynu Rodzinnego bawili się doskonale, panowała prawdziwie rodzinna atmosfera, dzieci chętnie brały udział w konkurencjach sportowych, a dorośli dopingowali swoje pociechy. Po zaciekłych rywalizacjach wszyscy wspólnie spotkali się przy poczęstunku oraz na parkiecie.

W Szczytnikach Małych mieszkańcy bawili się na corocznym Święcie Pieczonego Ziemniaka. Tu również nie zabrakło gier i zabaw dla najmłodszych uczestników. Było malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, a nawet wspólne rozbijanie piniaty. Tradycyjnie odbył się konkurs na najlepszą potrawę z ziemniakiem w roli głównej. W tym roku zwycięską potrawą został ziemniak faszerowany łososiem wykonany przez panią Bogumiłę Łoś. Radny Zbigniew Fedoruś obiecał wszystkim niespodziankę i jak obiecał, tak się stało. W trakcje imprezy rozdawany był pieczony prosiak z przepysznymi dodatkami w postaci duszonej kapusty, ziemniaków i kaszy. Zespół muzyczny Private Dancer szybko porwał do tańca wszystkich uczestników tegorocznego Święta Pieczonego Ziemniaka. Chętnych do udziału w zabawienie nie zabrakło, bo przecież trzeba było spalić zbędne kalorie po takich rozkoszach podniebienia.

Do Rosochatej przybyła jak co roku Polska Złota Jesień. Dzieci uczestniczące w wydarzeniu nie mogły narzekać na nudę, gdyż czekało ich wiele atrakcji, które przygotowali organizatorzy. Młodzi adepci sztuki uczestniczyli w malowaniu Pani Jesieni, a ponieważ wyobraźnia dzieci nie zna granic, więc można było zobaczyć różne oblicza obecnie nam panującej pory roku, która oczywiście jest piękna i barwna. Wśród atrakcji było także malowanie kredą, zdobienie twarzy, cuda z balonów, a starsze dzieci wzięły udział w zawodach piłki siatkowej i koszykowej. Nie zabrakło wspólnej zabawy przy ognisku, pieczenia kiełbasek i ziemniaków. Na wszystkich czekał poczęstunek - były pierogi ruskie i bigos przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Rosochatki”. Ostatnim akcentem tego jesiennego spotkania pod chmurką był zabawa taneczna z DJ-em SieLą.

Na tym kończy się czas imprez w plenerze. Teraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach zaprasza na zajęcia i imprezy do swoich placówek zgodnie z kalendarzem zaplanowanym do następnego sezonu spotkań na świeżym powietrzu.

Fot. Materiały prasowe / GOKiS Kunice / Natalia Kuźniar

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.